Łukasz Szewczyk14.07.2015 (13:50)13 komentarzy

Eska TV rozpoczyna nadawanie w jakości HD

Jeden z popularniejszych kanałów muzycznych w Polsce Eska TV uruchomił wersję w technologii High Definition. Eska TV HD ma tę samą ofertę programową, co Eska TV analogowa. Dystrybucją nowego kanału zajmuje się firma Delegata.
Eska TV to stacja muzyczno-rozrywkowa, adresowana do młodych ludzi w wieku 15-34 lat. Została stworzona w oparciu o Radio Eska, największą w Polsce sieć lokalnych stacji radiowych realizujących format CHR (Contemporary Hit Radio, czyli Hity na Czasie). W Eska TV można zobaczyć najnowsze klipy artystów znanych z anteny Radia Eska, a także ekskluzywne wywiady, plotki o gwiazdach show-biznesu, informacje o muzycznych wydarzeniach w kraju i na świecie.
Jak informuje nas nadawca, w sprawie udostępnienie Eska TV HD trwają rozmowy z wieloma operatorami kablowymi. O ich finalizacji Eska TV nadawca będzie informował na bieżąco. Dystrybucją nowego kanału zajmuje się firma Delegata. Usługę technicznego dosyłu sygnału świadczą: SGT SA, Evio oraz Telpol PPMUE.

Obecnie program Eska TV (w wersji SD) dostępny jest za pośrednictwem naziemnej platformy cyfrowej (MUX 1), na platformach satelitarnych nc+ (kanał 143), TPSA (kanał 162), Cyfrowy Polsat (kanał 178), w telewizjach kablowych UPC Polska, Vectra, Multimedia Polska, Toya, Inea, Petrus, Promax, Sat Film, a także za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 13C.

To już kolejny kanał muzyczny w Polsce, który rozpoczął nadawanie w jakości HD po MTV Live HD, Stars.TV HD oraz Power TV HD.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Wreszcie ;)
 3  
Kiedy na satelicie?
asd0000000000000000 14.07.2015 (14:07:43)
 14  
BadziewTV w HD. No po prostu, rewelacja... Do kompletu brakuje jeszcze TV Trwam HD.
 2  
a który wg ciebie kanał nie jest badziewiem?
 8  
kiedy viva polska HD.
 12  
Jaki jest sens aby stars.tv (co do dobrej muzyki to nie zaprzeczam) było w hd jak tam żadnych teledysków hd
 8  
"Eska TV HD ma tę samą ofertę programową, co Eska TV analogowa." - to nadają jeszcze jakieś kanały analogowo?
 11  
Tak piszacy wiedza o czym pisza :P kanał SD jest i tak cyfrowy mlotki :P
 1  
nie oglądam, 5 lat temu była to świetna alternatywna dla coraz nudniejszej Vivy, ale teraz wolę znowu właśnie Vivę
 6  
Jedyny dobry kanał w HD dla wszystkich to MTV Live, innych nie ma bo kabel nie ma takiego zasięgu jak platformy cyfrowe, z SD tylko Stars TV i Kino Polska Muzyka, a jak u Was?
 2