Łukasz Szewczyk23.07.2015 (12:36)7 komentarzy

Discovery Communications jedynym właścicielem Eurosportu

Discovery Communications ogłosiło kupno 49 proc. akcji Eurosportu od TFI Group. Tym samym, wraz z posiadanymi poprzednio 51 proc., koncern Discovery stał się jedynym właścicielem stacji. Wartość transakcji to 491 mln euro.
Eurosport ident
W czerwcu 2014 roku wiodąca europejska grupa medialna Discovery Communications zwiększyła swój pakiet akcji spółki z 20 do 51%, umacniając tym samym strategiczne partnerstwo z TF1 Group, które koncerny zawiązały w grudniu 2012 roku.
Dzisiaj koncern Discovery Communications poinformował o kupnie pozostałych 49 proc. akcji i przejęciu pełnej odpowiedzialności za Eurosport, jeden z popularniejszych kanałów sportowych w Europie.

Prezes i CEO Discovery Communications powiedział, że przejęcie kanału Eurosport w całości, to kolejny krok, którego celem jest umacnianie marki Eurosport na rynku globalnym jak i lokalnym. Transakcja pozwoli także na lepszą integrację sportowego biznesu z całą grupą medialną, co przyczyni się do stworzenia jeszcze lepszej oferty dla kibiców, reklamodawców oraz operatorów.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2015 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOI) przyznał Discovery Communications, właścicielowi Eurosportu wszelkie prawa do transmisji telewizyjnej i wieloplatformowej na terenie Europy Igrzysk Olimpijskich w latach 2018-2024. (więcej o tym TUTAJ).

Dodajmy, że Discovery było jednym z pierwszych amerykańskich przedsiębiorstw medialnych, które w 1989 roku rozpoczęło nadawanie swoich programów w Europie. Od tej pory nieustannie rozwija swój międzynarodowy biznes.

Komentarze (1 - 7 z 7)

W eurosportach irytuje mnie fakt reklam w kluczowych momentach wydarzeń sportowych oraz w lidze MLS transmisje bez uroczystego rozpoczęcia meczu.
 2  
To może być początek końca Eurosportu

Teraz zapewne wpakują w (Eurosport) swoje amerykańskie transmisje których nie lubimy my sportowe typu:

- NFL.NBA.NCAA.Nascar ?

Europejczykom się to nie spodoba

A my jako (Europejczycy) tego nie chcemy

Kto jest ns tak niech da swój komentarz na temat (Eurosport America) ??
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 23 lipca 2015 o 14:01:35 przez mario022917).
 13  
Mario ale oni nie maja praw do tego, a NBA to u nas Canal + ma na wyłączność. Eurosport ja sama nazwa wskazuje nie może byc naszpikowany sportami z Ameryki, przynajmniej na głównym kanale nigdy tego nie było i nie będzie.
 9  
Kiedyś był Screensport. To był najlepszy kanał sportowy !!! Mecze NBA żywo stare dzieje.
 1  
no to 6 x więcej reklam i oczywiście czarodziejki i kulinarne sos ! dla mnie bomba.
 1  
@OBI - Screensport połączył się z Eurosportem 1. marca 1993 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=ZYqCTjreJiE
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 23 lipca 2015 o 18:08:05 przez daf).
 1  
W eurosportach irytuje mnie fakt reklam w kluczowych momentach wydarzeń sportowych oraz w lidze MLS transmisje bez uroczystego rozpoczęcia meczu.
Czas antenowy na eurosportach wykupił niejaki biznesmen Zygmunt Piotr Krok Solorz Żak więc za zbyt dużą liczbę reklam puszczanych w najciekawszych momentach podziękowania wyślij do Cyfrowego Polsatu.
 0