Łukasz Szewczyk25.07.2015 (15:46)2 komentarze

Wielki Test Salonów 2015 w tygodniku Auto Świat

W poniedziałek (27 lipca) tygodnik Auto Świat opublikuje wyniki 12. Wielkiego Testu Salonów. W 2015 roku "tajemniczy klienci" sprawdzili dwunastu importerów marek, którzy w ubiegłym roku sprzedali w Polsce najwięcej nowych samochodów.
Salon Renault
Wielki Test Salonów to największe tego typu badanie na polskim rynku, które jest wykonywane przez tygodnik Auto Świat w tej samej metodologii od dwunastu lat. W tegorocznej edycji specjalni wysłannicy Auto Świata - "tajemniczy klienci" - odwiedzili 216 salonów samochodowych na terenie całego kraju. Podczas testu sprawdzali oni salony w kilkunastu różnych kategoriach pogrupowanych wokół trzech głównych tematów: organizacja salonu, jakość obsługi i jazda próbna.
W najnowszym teście maksymalną notę 200 punktów zdobyło 25 salonów, czyli 11,5 procent wszystkich zbadanych. Powyżej 75 procent, czyli notę bardzo dobrą lub dobrą, uzyskało aż 161 badanych salonów. Tym samym Wyniki Wielkiego Testu Salonów 2015 potwierdzają, że obsługa klientów w salonach sprzedaży nowych aut jest coraz lepsza.

Pięć z dwunastu zbadanych firm-importerów uzyskało maksymalną ocenę za wygląd salonu, a pięć firm otrzymało maksymalną notę za ekspozycję samochodów. W kategorii "Organizacja salonu" najwyżej oceniono Volkswagena. Osiem z dwunastu badanych firm-importerów uzyskało maksymalną ocenę za zrozumiały język sprzedawców. Z największą gotowością do negocjacji ceny spotkamy się w salonach Skody i Renault. W kategorii "Jakość obsługi" najwyżej oceniono salony Toyoty i Volkswagena, a w kategorii "Jazda próbna" najlepiej wypadło Renault.

Pierwsze miejsce w Wielkim Teście Salonów 2015 zajęły ex aequo Toyota i Renault. Na drugim miejscu sklasyfikowano Volkswagena, a na trzecim Hyundaia. Czwarte miejsce zajęła Dacia, piąte Opel, szóste Skoda, siódme Nissan, ósme Kia, dziewiąte Ford, dziesiąte Citroen, jedenaste Peugeot.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Opel Konocar we Wrzeszszu - godny polecenia. Super obsługa i dobre ceny. Znam gośći, którzy przyjeżdżają tam z Warszawy...
 0  
podobno Wrzeszcz to ulubione zagłębie gejów - może to dla tego?
 0