Łukasz Szewczyk28.07.2015 (17:40)14 komentarzy

Zmiany w pakiecie FilmBox. Ruszają FilmBox Premium i FilmBox Extra HD

Pod koniec września 2015 roku nastąpią zmiany wśród kanałów Grupy FilmBox. Na rynku zadebiutuje FilmBox Premium zastępując FilmBox Extra, natomiast FilmBox HD zmieni się w FilmBox Extra HD.
FilmBox Premium
Od 29 września 2015 roku dwa kanały filmowe z grupy FilmBox zmieniają swoje nazwy. FilmBox HD przekształci się w FilmBox Extra HD, zaś FilmBox Extra stanie się FilmBox Premium. Rebranding ma na celu przede wszystkim ułatwienie widzom nawigowania po ofercie FilmBox - zmienione nazwy bardziej jednoznacznie identyfikują zawartość poszczególnych kanałów.
Profile programowe kanałów pozostają jednak bez zmian. FilmBox Extra HD jest propozycją dla wszystkich tych, którzy cenią sobie filmowe i serialowe przeboje w wysokiej jakości obrazu i dźwięku, pozwalającej poczuć się jak w szerokoekranowym kinie. FilmBox Premium jest kanałem z najnowszymi filmami, emitowanymi krótko po premierze kinowej. Znaleźć tu można amerykańskie megaprodukcje, zwycięzców festiwali, europejskie przeboje filmowe oraz atrakcyjne wysokobudżetowe seriale.

Tego samego dnia (tj. 29 września 2015 roku) rebranding obydwu kanałów odbędzie się także w pozostałych krajach, w których kanały te są obecnie rozprowadzane w ofercie kilkudziesięciu operatorów kablowych i satelitarnych (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, kraje dawnej Jugosławii).

Kanał FilmBox, koncentrujący się na kinie rozrywkowym, hitach z hollywoodzkimi gwiazdami i kultowych serialach, pozostanie przy dotychczasowej nazwie.

W Polsce obecnie spółka Kino Polska TV S.A. rozprowadza następujące kanały filmowe z grupy FilmBox: FilmBox, FilmBox Extra HD, FilmBox HD, FilmBox Action, FilmBox Family oraz FilmBox Arthouse.

Komentarze (1 - 10 z 14)

WIDZĘ ŻE WSZYSCY NA STOŁKACH PRZELEWAJĄ PUSTEGO W PRÓŻNE ;)
"HA HA - KOLEJNY KIT " !!! 28.07.2015 (17:54:44)
 10  
A napisy będą i dźwięk oryginalny?
 5  
Jakie prawa do wytworni ma Filmbox, że tak tworzą nowe kanały ?
 6  
znów bedzie to samo w koło leciało ze niby hity :)
 17  
Od 1 października 2015 roku kanały Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox Arthouse, Filmbox Action, Filmbox Family i Fightbox emitowane będą w nowych standardach modulacji i kodowania. W nocy z 30 września na 1 października 2015 roku kanały te przejdą z modulacji DVB-S FEC 5/6 na standard DVB-S2 FEC 3/4. Dotychczasową kompresję MPEG-2 zastąpi zaś H.264 (MPEG-4). Pozwoli to między innymi zaoferować od tego dnia kanał sportów walki Fightbox w jakości HD w ofertach Cyfrowego Polsatu i nc+.
 2  
CZYLI GOWNO DALEJ BEDZIE GOWNEM , TYLKO W INNYM OPAKOWANIU,,,,,,,TEN CALY SZAJS FILMBOX POWINIEN PRZYNAJMNIEJ NADAWAC , W WERSJI HD WSZYSTKIE SWOJE KANALY,,,,,,A NIE JAK VHS
 16  
A jak najoptymalniej sparować kontent FilmBox z łazikiem marsjańskim Curiosity ???
 6  
Niedługo logo będzie na cały ekran. Te kanały mają taką super jakość, że nie wiem jak bardzo dział PR będzie mieszał nazwą (np.Super Ultra Premium Platinum Filmbox HD) to i tak kanał ma niszową oglądalność, nie wspomnę o ramówce gorszej od TVN czy Polsatu (czy to możliwe?). Wpycha nam się coraz więcej kanałów słabej jakości i próbuje nam się wmówić, że tego potrzebujemy, bo cool jest mieć niż nie mieć.
 10  
Widzę zmiana nazwy i nic poza tym. Tani chwyt reklamowy !!!
 12  
dziwna zmiana... nie lepiej było z Filmbox HD zrobić Filmbox Premium, a z Filmbox Extra Filmbox Extra HD? tylko z HD Extra HD, a z Extra Premium? pogmatwane na maxa
 7