Łukasz Szewczyk28.07.2015 (17:49)9 komentarzy

FilmBox przechodzi na MPEG-4. FightBox HD w nc+ i Cyfrowym Polsacie

Od 1 października 2015 roku kanały FilmBox, FilmBox Extra, FilmBox Arthouse, FilmBox Action, FilmBox Family i FightBox emitowane będą w nowych standardach modulacji i kodowania.
FightBox HD
W nocy z 30 września na 1 października 2015 roku kanały te przejdą z modulacji DVB-S FEC 5/6 na standard DVB-S2 FEC 3/4. Dotychczasową kompresję MPEG-2 zastąpi zaś H.264 (MPEG-4). Pozwoli to między innymi zaoferować od tego dnia kanał sportów walki FightBox w jakości HD w ofertach Cyfrowego Polsatu i nc+.
Dodatkowo na kanałach znajdujących się na TP114 NC+, zostanie przeprowadzona zmiana standardu kompresji audio, z obecnego MPEG-2 na AC3 2.0.

Kanał Kino Polska pozostanie przy dotychczasowej modulacji i kompresji (DVB-S FEC 5/6, MPEG-2), zmieni jednak transponder z TP15 na TP110.

Warto podkreślić, że nie będzie konieczności wymiany kart na stacjach czołowych - są już one przystosowane do obsługi programów w standardzie MPEG-4.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Ktoś ogląda te kanały?
 1  
Ja czasami oglądam Filmbox Arthouse. Klasyka sprzed lat (nawet kino nieme). Jako jedyny kanał nadaje w oryginale i z napisami. Na pozostałych jest lektor, który zagłusza aktorów, nie ma możliwości jego wyłączenia.
 4  
A jak najoptymalniej sparować kontent FilmBox z łazikiem marsjańskim Curiosity ???
 3  
Mój wiejski telewizor 60" (którego - jak wszyscy dobrze wiedzą - kupiłem w 2012 roku i postawiłem w stodole, gdzie spędzam najwięcej czasu) bardzo się cieszy na nadchodzące zmiany w formacie nadawania tych kanałów! Nareszcie będę mógł się sparować z ich kontentem i poczuć się jak w lepszym świecie! Jestem taki szczęśliwy i nie mogę się już doczekać tego 1 października! Nawet kobieta mi nie jest potrzebna do szczęścia, gdyż znakomicie uszczęśliwia mnie mój wiejski telewizor z parowanym kontentem!
 1  
Zmiana została wymuszona przez najlepszą technologicznie i merytorycznie platformę w galaktyce czyli nc+!!!! Jeszcze tylko powinno się sparować kontent FilmBox z satelitą, a satelitę - z kablem HDMI, natomiast sam dekoder przykuć kłódką do wmurowanego w ścianę bolca, żeby żaden potencjalny pirat nie zabrał dekodera poza teren swojego domu i nie oglądał kontentu w niedozwolonym do tego miejscu. Dzięki takim zabezpieczeniom kontentu jakość wzrośnie do 8K, a 8K to 16 razy więcej pikseli niż HD, czyli oglądanie kontentu będzie czyniło świat 16 razy lepszym! No i na pohybel tym, którzy się na tym nie znają, a wymądrzają. Ja piszę tylko to, co wiem naprawdę z zaufanych źródeł.
 1  
Naturalnie, że atrakcyjny kontent tych kanałów musi zostać sparowany z wiejskimi telewizorami, z których jak wiadomo korzystają tylko ludzie z wyższych sfer. Sparowanie kontentu z wiejskimi telewizorami daje pewność, że będzie on trafiał wyłącznie tam gdzie trzeba. Nie będzie obaw, że po drodze ktoś ten kontent przechwyci i sobie nagra w postaci nieszyfrowanej, żeby rozpowszechniać go dalej. Dlatego sami widzicie, proszę państwa, że tylko sparowanie atrakcyjnego kontentu z wiejskimi telewizorami daje możliwość w należyty sposób zabezpieczyć kontent, dzięki czemu będzie on bardziej wartościowy. Parowanie kontentu wyniesie kanały FilmBox na wyżyny wartości, a oglądanie tych kanałów będzie czyniło świat lepszym. To jedyne akceptowalne rozwiązanie!
Wandział Kandziałowicz 28.07.2015 (23:13:51)
 2  
Nie będzie ściągania czyjegoś kontentu z torentów.
 1  
To by się jakoś łączyło z faktem, że na ten sam czas CP planuje pozbycie się dekoderów SD z obrotu (tzn. wymienienie ich na dekodery HD wszystkim klientom, którzy jeszcze HD nie mają).
 2  
Większość operatorów i nadawców przechodzi na MPEG4 bo ma większe możliwości. Polsat również zamierza w najbliższych miesiącach pozbyć się dekoderów SD, a więc szykuje się mała rewolucja i z pewnością wysyp kanałów HD.
 2