Łukasz Szewczyk30.07.2015 (16:12)1 komentarz

Poniedziałek, Woronowicz, Perchuć i Boczarska w polskim serialu HBO - "Pakt" (foto, wideo)

Jacek Poniedziałek, Adam Woronowicz, Marcin Perchuć oraz Magdalena Boczarska pojawią się w nowym, polskim serialu HBO - "Pakt". Premiera nowej produkcji na antenie HBO planowana jest na jesień tego roku.
- "Pakt" to historia dziennikarza śledczego silnie osadzona w świecie rodzimych mediów, biznesu i polityki. Serial rozgrywa się współcześnie, opowiadając historie pokolenia dzisiejszych czterdziestolatków - stwierdza Izabela Łopuch, szefowa produkcji HBO. - To ludzie z wyjątkowego pokolenia, które wkraczało w dorosłe życie w czasach transformacji, ludzie, którzy w czasach wielkich przemian zrobili szybkie, spektakularne kariery i zdobyli, nie zawsze legalnie, wielkie pieniądze. Jednak za wszystkie wybory i decyzje z przeszłości przyjdzie kiedyś zapłacić - dodaje.
Jacek Poniedziałek w serialu HBO "Pakt" / aut. Piotr Litwic / HBO
Jacek Poniedziałek w serialu HBO "Pakt" / aut. Piotr Litwic / HBO
Jacek Poniedziałek kreuje postać Daniela, dyrektora finansowego w wielkiej korporacji. Kiedy wokół jego decyzji biznesowych zaczynają pojawiać się duże wątpliwości spowodowane śledztwem dziennikarskim Piotra (Marcin Dorociński) i dochodzeniem Centralnego Biura Śledczego Policji Daniel orientuje się, że nie ucieknie od wyborów, których dokonał w przeszłości.

Marcin Perchuć i Marcin Dorociński w serialu HBO "Pakt" / Fot. Piotr Litwic / HBO
Marcin Perchuć i Marcin Dorociński w serialu HBO "Pakt" / Fot. Piotr Litwic / HBO
Marcin Perchuć odgrywa postać Grzegorza, jednego z najbogatszych Polaków, finansisty uwikłanego w niejasne relacje biznesowe.Grzegorz w obliczu niepokojących zdarzeń, które przytrafiają się jego partnerom biznesowym i poważnego niebezpieczeństwa, które zaczyna grozić jego najbliższym przejmuje inicjatywę i podejmuje zaskakujące działania.

Adam Woronowicz w serialu HBO "Pakt" / Fot. Piotr Litwic / HBO
Adam Woronowicz w serialu HBO "Pakt" / Fot. Piotr Litwic / HBO
Adam Woronowicz pojawia się w roli ministra gospodarki Dariusza Skalskiego, który w imieniu polskiego rządu prowadzi ważne negocjacje w sprawie podpisania traktatu energetycznego. Skalski pozostaje w bliskich relacjach z Iwoną - w tej roli Magdalena Boczarska, żoną jednego ze znanych polskich biznesmenów.

Magdalena Boczarska w serialu HBO "Pakt" / Fot. Piotr Książek / HBO
Magdalena Boczarska w serialu HBO "Pakt" / Fot. Piotr Książek / HBO
Serial "Pakt" to sześcioodcinkowy thriller sensacyjny rozgrywający się w realiach współczesnej Polski. Głównym bohaterem serialu jest Piotr (Marcin Dorociński) - znany dziennikarz śledczy, którego poznajemy w trakcie burzy medialnej, jaką wywołała jego ostatnia publikacja prasowa.


W serialu "Pakt" występują - w roli głównej Marcin Dorociński, a także Magdalena Cielecka, Edward Linde Lubaszenko, Marcin Wojciechowski, Marta Nieradkiewicz, Anna Radwan, Alicja Dąbrowska i Witold Dębicki. Reżyserem serialu jest Marek Lechki (Erratum, Bez tajemnic), a operatorem Paweł Flis. Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark Anna Kępińska i Maciej Kubicki.


Premiera w HBO planowana jest na jesień tego roku.

Komentarze (1 - 1 z 1)

I tak serial nawet jak będzie dobry zniknie po 6 odcinkach.
 2