Łukasz Szewczyk03.08.2015 (12:48)brak komentarzy

Nowe kryminalne zagadki "CSI: Cyber" od sierpnia w AXN

Na zakończenie wakacji AXN przygotował dla widzów premierę nowej odsłony popularnej produkcji kryminalnej ostatnich lat. Już w sierpniu na antenie stacji pojawi się "CSI: Cyber". W nowym serialu o ekipie śledczych zajmujących się cyberprzestępczością zobaczymy zdobywczynię tegorocznego Oskara, Patricię Arquette.
"CSI: Cyber" / Fot. AXN
Główną bohaterką serialu "CSI: Cyber" jest charyzmatyczna Avery Ryan (w tej roli Patricia Arquette), renomowana psycholog prowadząca prywatną praktykę w Nowym Jorku. Pewnego dnia, w wyniku ataku hakerskiego, poufne dane jej pacjentów zostają wykradzione, a jeden z nich niedługo potem ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Doktor traci zaufanie swoich klientów i jest zmuszona zamknąć swój gabinet. Aby dopaść sprawcę włamania, który zniszczył jej karierę, Avery zatrudnia się w ośrodku FBI w Quantico, gdzie zostaje szefem zespołu do walki z cyberprzestępczością. Wkrótce ceniona doktor psychologii behawioralnej staje się ekspertem w dziedzinie śledzenia podejrzanych zachowań w Internecie.
"CSI: Cyber" to trzeci spin-off bijącej rekordy popularności produkcji "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", która opowiada o specyficznej pracy policyjnych kryminologów. Inspiracją do stworzenia postaci głównej bohaterki była irlandzka psycholog Mary Aiken, która została również jednym z producentów amerykańskiego serialu. Z jej eksperckiej wiedzy na temat zagadnień psychologicznych związanych z pojawiającymi się technologiami korzystał do tej pory m.in. Interpol, władze Londynu oraz departament policji w Los Angeles.

Premiera serialu "CSI: Cyber" w czwartek (20 sierpnia 2015 roku) o godz. 21.00 w AXN. Kolejne odcinki w każdy czwartek o godz. 21.00 tylko w AXN.