Łukasz Szewczyk06.08.2015 (14:04)1 komentarz

Cielecka, Głowacki, Pieczyński, Królikowski w nowym serialu Canal+ "Belfer"

Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat oraz Józef Pawłowski zagrają kluczowe role w nowym serialu kryminalnym "Belfer", produkowanym dla Canal+. Tytułowego bohatera zagra Maciej Stuhr.
"Belfer" (Maciej Stuhr) / Fot. Canal+
"Belfer" (Maciej Stuhr) / Fot. Canal+
W wakacje ruszyły zdjęcia do dziesięcioodcinkowego serialu kryminalnego "Belfer", realizowanego na zlecenie Canal+. Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski, laureat Złotych Lwów na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni za film "Bogowie". Oryginalny scenariusz został napisany przez pisarza Jakuba Żulczyka (autora takich powieści, jak: "Zrób mi jakąś krzywdę", "Instytut" czy "Ślepnąc od świateł") oraz Monikę Powalisz, dramatopisarkę i reżyserkę teatralną. Autorem zdjęć jest Marian Prokop znany m.in. z realizacji filmów "Miasto 44" i "Wojna polsko-ruska". Producentem wykonawczym serialu jest TVN.
"Belfer" (Magdalena Cielecka) / Fot. Canal+
"Belfer" (Magdalena Cielecka) / Fot. Canal+
Jak już informowaliśmy, w tytułową rolę Belfra wcieli się Maciej Stuhr. Teraz producenci ujawniają kolejnych aktorów, których zobaczymy w nowej produkcji. W serialu zagrają także: Magdalena Cielecka - jedna z bardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, Piotr Głowacki - jeden z bardziej rozchwytywanych aktorów filmowych. Z serialu zagrają także Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasza Simlata, Józef Pawłowski.

Premiera serialu planowana jest dopiero na październik 2016 roku, wyłącznie na antenie Canal+.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Stuhr, Pieczyński i Królikowski sprawią, że nie obejrzę tego arcydzieła...
 2