Łukasz Szewczyk06.08.2015 (16:03)brak komentarzy

Żużlowy weekend w nc+: Grand Prix Dani, Derby Ziemi Lubuskiej

W weekend widzów sportowych kanałów platformy nc+ czekają kolejne transmisje żużlowe. W sobotę rozegrany zostanie Speedway Grand Prix Dani, a dzień później w nSport+ pokazane zostaną w niedziele mecze 12. rundy PGE Ekstraligi.
żużel w nc+
W sobotę żużlowa elita zawita do Horsens na Grand Prix Danii. Jednym z faworytów będzie reprezentant gospodarzy Nicki Pedersen, który dzięki wygranej w ostatnim zawodach w Malilli odrobił część strat do lidera klasyfikacji generalnej Taia Woffindena. Swój udział może zaznaczyć inny z Duńczyków, Niels-Kristian Iversen, który zwyciężył w tym turnieju przed rokiem. Z Polaków kibice zobaczą w akcji Macieja Janowskiego (zajmuje ósme miejsce po sześciu zawodach, ostatnie premiowane bezpośrednim awansem do przyszłorocznego cyklu) oraz Krzysztofa Kasprzaka. Początek transmisji w CANAL+ o 18:40.
- To pierwszy turniej GP w Horsens, więc tor ułożony na nowym stadionie będzie zagadką dla wszystkich. Nicki Pedersen wystąpi w roli gospodarza, ale pewnie nie będzie zbyt gościnny. Przez lata nie był w stanie wygrać zawodów w Skandynawii, ale jak już zaczął, to nie może przestać - w tym sezonie był najlepszy w Tampere i Malilli. Zrobi wszystko, by w ojczyźnie skompletować skandynawskiego hat-tricka. Nie wiadomo, jak będzie wyglądać rywalizacja na sztucznej nawierzchni, ale punkty ważą tyle samo, więc możemy spodziewać się zażartej i nieustępliwej walki - zapowiada dziennikarz nc+ Tomasz Dryła, który będzie komentatorem sobotnich zawodów. Studio poprowadzi Michał Łopaciński, a reportem będzie Łukasz Benz.

Żużlowa niedziela z PGE Ekstraligą tradycyjnie rozpocznie się o 16:30 w nSport+. Ze studia na stadionie im. Edwarda Jancarza na pełne emocji Derby Ziemi Lubuskiej widzów zaprosi Michał Łopaciński. W końcówce fazy zasadniczej MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów i SPAR Falubazowi Zielona Góra przyświecają inne cele. Mistrzowie Polski mają tyle samo punktów, co zamykający tabelę MRGRARDEN GKM Grudziądz i przede wszystkim muszą zatroszczyć się o ligowy byt, ale także...wciąż mają matematyczne szanse na występ w play-off. Osłabieni brakiem czołowych zawodników goście walczą o utrzymanie miejsca w pierwszej czwórce. W pierwszym meczu między tymi drużynami sześcioma punktami wygrali zielonogórzanie.

- Dzień po Grand Prix czekają nas matematyczne derby w Gorzowie. Przed meczem, w trakcie i tuż po XV biegu kibice obu drużyn będą liczyć, dodawać, prognozować i dzielić punkty w tabeli. Liga wchodzi w decydującą fazę i od tej serii nie ma już właściwie żadnego marginesu błędu - przekonuje Tomasz Dryła.

O 19:00 Gabriel Waliszko przywita kibiców ze studia na Motoarenie, gdzie KS Toruń spotka się z FOGO Unią Leszno. "Anioły" czeka zażarta walka o obronę czwartej pozycji. Szczególną uwagę fanów wzbudzi zapewne Grigorij Łaguta, który przed tygodniem triumfował w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Goście, którzy jedną z dwóch porażek w tym sezonie ponieśli właśnie z zespołem Jacka Gajewskiego, już w niedzielę liczą na zapewnienie sobie pierwszego miejsca w fazie zasadniczej. Mecz skomentuje Edward Durda, a wywiady z zawodnikami przeprowadzi Filip Adamus.

Żużlowy weekend podsumują w "Magazynie PGE Ekstraligi" w niedzielę o 21:45 Marcin Majewski i jego goście, w gronie których widzowie nc+ zobaczą: eksperta nc+ Roberta Wardzałę oraz dziennikarza Radia Zet Michała Korościela. Podczas programu wyemitowany będzie m.in. materiał pokazujący jak czołowi zawodnicy ligi poradzili sobie w nietypowych konkurencjach żużlowych.

Najbliższe żużlowe transmisje w nc+:
Sobota (8 sierpnia):
• 18:40 Grand Prix Danii (Canal+)
komentuje: Tomasz Dryła; studio: Michał Łopaciński; reporter: Łukasz Benz

Niedziela (9 sierpnia):
• 16:30 PGE EKSTRALIGA: MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów - SPAR Falubaz Zielona Góra (nSport+)
komentuje: Tomasz Dryła; studio: Michał Łopaciński; reporter: Łukasz Benz
• 19:00 PGE EKSTRALIGA: KS Toruń - FOGO Unia Leszno (nSport+)
komentuje: Edward Durda; studio: Gabriel Waliszko; reporter: Filip Adamus
• 21:45 Magazyn PGE Ekstraliga (nSport+)
prowadzący: Marcin Majewski; goście: Robert Wardzała, Michał Korościel