Łukasz Szewczyk07.08.2015 (16:37)5 komentarzy

"Rinke za kratami" jesienią w Polsacie i w księgarniach

Rinke Rooyens, holenderski producent telewizyjny, reżyser i właściciel firmy mediowej Rochstar, napisał książkę "Rinke za kratami", która na rynku ukaże się jesienią 2015 roku. Częścią nowego projektu będzie także telewizyjny serial pod tym samym tytułem emitowany w Polsacie.
"Rinke za kratami" - okładka
"Rinke za kratami" - okładka
Na początku września 2015 roku na rynku pojawi się książką "Rinke za kratami", w której Rinke Rooyens opowiada o ludziach, których spotkał za kratami, o ich marzeniach i problemach. Autor przez kilka tygodni zdobywał ich zaufanie, dowiedział się, co sprawiło, że trafili do więzienia i jak widzą swoją przyszłość, po odbyciu kary. W publikacji poznajemy funkcjonariuszy i osadzonych, ludzi z dwóch biegunów świata, który zwykłym zjadaczom chleba jawi się jako terra incognita, ziemia nieznana.
"Rinke za kratami" to zapis wrażeń z państwa w państwie ukrytego za murem. Autor odkrywa trudne, ludzkie historie, na które złożyły się przypadek, nieodpowiednie towarzystwo, młodzieńcza głupota. Weryfikuje obiegowe opinie na temat więzienia, przekonuje się, czy to prawda, że więźniowie żyją w bardzo dobrych warunkach. Szuka także odpowiedzi na pytania: dlaczego tak wielu przestępców wraca do więzienia i zasila szeregi "recydywy". Jak po latach izolacji człowiek może powrócić do normalnego życia? Czy w ogóle jest to możliwe?

Na potrzeby publikacji Rinke Rooyens zmierzył się z rzeczywistością polskiego systemu penitencjarnego. Przekonał się, że zakład karny nie jest wyłącznie męskim światem, a łzy pojawiają się na twarzach nie tylko jako więzienny tatuaż.

Jak przystało na producenta telewizyjnego, nowy projekt będzie miał także część telewizyjną. Jesienią telewizja Polsat planuje emisję dokumentalnego serialu "Rinke za kratami", który będzie telewizyjnym zapisem pracy nad książką.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Powinno to być ciekawe. I w ogóle zapowiada się kilka ciekawych seriali nowych w ramówce Polsatu na jesień. I ciekawe, że kilka właśnie o tematyce takiej więziennej, bo jeszcze serial Skazane będą kręcić.
 2  
No może być to ciekawe ja czekam też na Skazane .
 2  
Ktos tu sie inspiruje konkurencja - TVN (konkretniej Miszczak) jezdzil po swiecie i rozmawial z polskimi wiezniami
 0  
Nawet nie wiedziałem że Rinke ma taką historię. Książka niekoniecznie, ale serial chętnie obejrzę. Zapowiada się kolejna po 'Skazanych' ciekawa propozycja w jesiennej ramówce Polsatu.
 1  
Jeszcze was wszystkich szlag trafi jak zobaczycie ze więźniów jak gwiazdy traktuja
 2