Łukasz Szewczyk13.08.2015 (13:58)10 komentarzy

"Disco pod Gwiazdami" na żywo w Polsacie. Prowadzą: Kaczorowska, Dowbor i Koterski

50-lecie Czerwonych Gitar, Oceana, Danzel, No Mercy, Ich Troje, Stefano Terrazzino, Fancy, Jacek Stachursky, Łzy, Tatiana Okupnik - piątek i sobota (14 i 15 sierpnia) na antenie Polsatu upłynie przy "Disco pod Gwiazdami". Koncerty poprowadzą: Maciej Dowbor, Michał Koterski i Agnieszka Kaczorowska.
Agnieszka Kaczorowska
Pierwszy dzień festiwalu (piątek - 14 sierpnia 2015 roku) należeć będzie głównie do muzyków zza granicy. "Endless Summer" - hit będący w 2012 roku numerem jeden w prawie wszystkich, polskich rozgłośniach radiowych wykona Oceana, która zaprezentuje także inne swoje znane utwory: "Cry Cry" i "Unexpected". Aż z Miami przyleci natomiast amerykański zespół muzyczny pop i dance - No Mercy, który zaśpiewa popularne "Where Do You Go", "Missing" i "Please Don't Go". Królowe ukraińskiego dance popu, czyli kobieca grupa Mirami zaprezentują popularne w polskich dyskotekach przeboje: "Sexualna" oraz "Amore Eh!Oh!". O gorący taneczny klimat zadba też pochodzący z Mozambiku piosenkarz i aktor warszawskiego teatru Rozmaitości Rui Carlos Ferreira, który wykona "Pretty Young Girl" i największy hit zespołu, flagowy utwór euro disco lat '80 "You Are a Woman I'm a Man". Na zielonogórskiej scenie zaśpiewa pochodzący z Belgii Danzel, który przebojem "Pump It Up" podbił serca polskich wielbicieli muzyki tanecznej, a utwór gościł na listach przebojów w kilkunastu krajach Europy. Na scenie pojawi się także niemiecki wokalista Fancy. Ponadczasowość i uniwersalność jego utworów sprawia, że od lat '80 są ciągle bardzo popularne. Natomiast mix porywających, włoskich przebojów zaprezentuje zwycięzca trzeciej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", ulubieniec Polek - Stefano Terrazzino.
Wisienką na tanecznym torcie będzie jubileusz pionierów big beatu w Polsce - Czerwonych Gitar. To nieprawdopodobne, ale znakomite utwory Beatlesów polskiej muzyki towarzyszą nam już pół wieku. Na swoje 50-lecie przypomną swoje największe przeboje, m.in.: 10 w skali Beauforta", "Nikt na świecie nie wie", czy "Matura".

Sobotni koncert (15 sierpnia) w całości będzie należeć do polskich artystów. Usłyszymy w nim utwory dedykowane przede wszystkim kobietom. Na scenie zobaczymy Tatianę Okupnik, która swoim uwodzicielskim głosem zaśpiewa cover australijskiej wokalistki Kylie Minogue oraz "Prawie do nieba" i "Ciszę". Niepokorny Jacek Stachursky zaprezentuje "Andzię i "Jak w niebie". Kolejny zastrzyk pozytywnej energii hitami "Agnieszka" i "Narcyz" zapewni widzom i zielonogórskiej publiczności zespół Łzy z wokalistką Sarą Chmiel na czele. O "Magdalenie" zaśpiewa zespół Vox. Legendarny polski tercet wykona także swoją wizytówkę, czyli "Bananowy song" oraz "Rycz mała rycz". Na zielonogórskiej scenie usłyszymy największy przebój grupy Bolter - "Daj mi tę noc", który 30 lat temu zdobył jedną z dwóch głównych nagród na XXII KFPP w Opolu. Miłośników disco polo ucieszą z pewnością występy formacji: Classic ("Nie płacz Ewka"), After Party ("Małgośka") i Power Play ("O Hela!").

Ale to nie koniec niespodzianek. Na scenie zobaczymy pop-rockowy zespół Ich Troje. Grupa ma swoim koncie 8 albumów, które łącznie sprzedały się w ilości ponad miliona egzemplarzy. W zielonogórskim amfiteatrze Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Marta Milan wykonają najbardziej znane przeboje Ich Troje, m.in.: "A wszystko to...", "Zawsze z Tobą chciałbym być", czy wreszcie "Powiedz".

"Disco pod Gwiazdami" na żywo na antenie telewizji Polsat w piątek (14 sierpnia) oraz w sobotę (15 sierpnia 2015 roku) od godziny 20.00.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Coś czuję, że oglądalność będzie wysoka!
Naprawdę nieźle się zapowiada ten festiwal, zwłaszcza pierwszy dzień.
 1  
Coś czuję, że oglądalność będzie wysoka!
Naprawdę nieźle się zapowiada ten festiwal, zwłaszcza pierwszy dzień.
Szczerze to mam na to wyjeba...ne!!!
 12  
Jestem wstanie zrozumieć obecność Kaczorowskiej. Ale Koterskiego nie lubię. Facet na siłę lansowany. Po jego wypowiedziach wnoszę, że chyba jest upośledzony.
 1  
Jestem wstanie zrozumieć obecność Kaczorowskiej. Ale Koterskiego nie lubię. Facet na siłę lansowany. Po jego wypowiedziach wnoszę, że chyba jest upośledzony.
lepiej oceń tego swojego mentora Mourinho.. ten to dopiero pieprzy od rzeczy... ot choćby ostatnio - sytuacja z panią doktor Ewcią ;)
 5  
a ja mam do zielonej góry tylko 35 km a w lini prostej to mniej bo widzę co rok fajerwerki :D
 4  
Już nie mogę się doczekać. Impreza polsatu z góry skazana na sukces.
 1  
widać że promowanie repertuaru dla mało ambitnego odbiorcy jest na topie . Moim zdaniem poziom tego jest żenujący ,kicha ,szmira zapchaj dziura bo wakacje na szczęście się kończą oby jak najmniej tego typu zapchaj dziur było . czas na kantry .
 3  
Disco polo wbrew powszechnej negatywnej opinii jak widać za sprawą wczorajszego festiwalu ma się dobrze i większość bawi się przy tej muzyce nawet przy starych hitach. Polsat ma patent na takie imprezy.
 1  
Świetna imprezka była. Dobór prowadzących mega, zespoły rewela, nic dodać nic ująć. Polsat wie jak to się robi że się nie chce odejść od telewizora.
 1  
widać że promowanie repertuaru dla mało ambitnego odbiorcy jest na fali . moim zdaniem tego typu programy są dla grupy 20- 25 lat . a po za tym szmira ,tandeta i brak sensu wym co próbuje przekazywać bo jedynie wydaje musie ze ma to sens ....
 1