Łukasz Szewczyk13.08.2015 (16:42)brak komentarzy

Startuje VIVA! Photo Awards 2015. Wśród kategorii także fotografia smartfonowa

Rusza siódma edycja konkursu fotograficznego VIVA! Photo Awards, który od lat promuje polską fotografię. W tegorocznym jury konkursu znaleźli się m.in. Tomasz Gudzowaty, Anja Rubik i Alexi Lubomirski.
Viva! - nr 17/2015 (w kioskach od 13.08.2015)
Viva! - nr 17/2015 (w kioskach od 13.08.2015)
W tym roku rusza już 7. edycja konkursu VIVA! Photo Awards. Wystawy konkursowe gościły w największych miastach w Polsce, a laureaci VIVA! Photo Awards fotografowali dla największych tytułów w Polsce i za granicą. Od lat konkurs cieszy się uznaniem i popularnością.
Co roku wybitne jury, któremu nieprzerwanie od pierwszej edycji konkursu przewodniczy polski fotokompozytor Ryszard Horowitz, staje przed trudnym zadaniem oceny setek prac polskich artystów. Fotografie są oceniane w bliskich dwutygodnikowi Viva! kategoriach: Moda, Portret, Beauty, Reportaż. Od dwóch lat można również zgłaszać prace w kategorii Fotografia Smartfonem. Wśród oceniających prace są pomysłodawcy konkursu: Katarzyna Przybyszewska - redaktor naczelna dwutygodnika Viva! oraz Marek Knap - dyrektor artystyczny wydawnictwa Edipresse Polska SA. W obradach towarzyszą im polscy fotograficy światowego formatu: Tomasz Gudzowaty, Alexi Lubomirski i Jacek Bonecki oraz czołowa polska modelka, gwiazda okładek prestiżowych pism modowych - Anja Rubik.

Dla zwycięzców każdej z pięciu kategorii są nagrody pieniężne o łącznej wartości 25 tys. zł. Zdobywca Grand Prix 7. edycji otrzyma szansę zrealizowania sesji zdjęciowej na łamach dwutygodnika Viva!

Termin nadsyłania prac: do 29 września 2015 roku. Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi na łamach listopadowego wydania dwutygodnika Viva oraz na stronie www.photo-awards.viva.pl oraz podczas wystawy konkursowej.

W tym roku wernisaż nagrodzonych w konkursie prac został połączony z wystawą Marlyn Monroe, w obiektywie Miltona H. Greene`a. Wystawa będzie do obejrzenia w Muzeum Polin w Warszawie w dniach 18.11.-2.12.2015.