Łukasz Szewczyk24.08.2015 (16:48)3 komentarze

Ponad 1,7 mln widzów koncertów "Lato Zet i Dwójki". Przebojem 25-lecia "Scarlett" LemON

Zakończyła się największa tegoroczna wakacyjna trasa koncertowa "Lata Zet i Dwójki". Siedem koncertów obejrzało w TVP2 średnio 1,7 mln widzów, co oznacza wzrost oglądalności. "Przebojem 25-lecia Radia Zet" została piosenka "Scarlett" zespołu LemON.
"Lato Zet i Dwójki" w Łodzi
Tradycyjnie już Uniejów był ostatnim, siódmym, przystankiem koncertowej trasy "Lata ZET i Dwójki". Uświetniły go występy m.in.: Margaret, zespołu LemON, Ewy Farnej, Patrycji Markowskiej i Lady Pank. W TVP2 koncert obejrzało 1,8 mln widzów, udziały wyniosły 12,4 proc.
W ramach piątej edycji "Lata ZET i Dwójki" odbyło się siedem koncertów. 60 polskich i zagranicznych gwiazd odwiedziło Kołobrzeg, Słubice, Toruń, Gdańsk, Łódź, Koszalin i Uniejów. Koncerty poprowadzili Halina Mlynkova, Tomasz Kammel (TVP2), Damian Michałowski i Kamil Nosel (Radio ZET). Wszystkie można było zobaczyć w TVP2 i posłuchać w Radiu ZET.

Średnio wszystkie koncerty "Lata ZET i Dwójki" oglądało w bieżącym roku blisko 1,7 mln widzów, niemal 220 tys. osób więcej niż w roku ubiegłym. Największym zainteresowaniem tegorocznej trasy cieszył się pierwszy koncert w Kołobrzegu (28 czerwca), który obejrzało średnio ponad 1,9 mln, a jego drugą część prawie 2,2 mln widzów.

Piąta edycja "Lata ZET i Dwójki" zbiegła się w czasie z 25. urodzinami Radia ZET. Z tej okazji słuchacze przez cały czas trwania trasy wybierali "Przebój 25-lecia Radia ZET". Ich decyzją została nim piosenka "Scarlett" zespołu LemON. Sto największych przebojów ćwierćwiecza stacji będzie można usłyszeć 28 września w specjalnym urodzinowym programie na antenie Radia ZET.


W tym roku gwiazdami "Lata ZET i Dwójki" byli m.in.: Edyta Górniak, LemON, Maryla Rodowicz, Perfect, Beata i Bajm, Margaret, Bracia, Rafał Brzozowski, Halina Mlynkova, Sylwia Grzeszczak, Patrycja Markowska, Pectus, Ania Wyszkoni, IRA, Ewa Farna, Grzegorz Hyży, Ewelina Lisowska, Blue Cafe, Kombii, Sarsa, Tatiana Okupnik, John Mamann, Ania Dąbrowska, Lady Pank. Na scenie wystąpili też dotychczasowi uczestnicy programu TVP2 "The Voice of Poland",

Producentem trasy "Lato ZET i Dwójki" był Eurozet Live.

Komentarze (1 - 3 z 3)

No i to było super zajеbiste widowisko, dla MASOWEJ widowni, do której się też zaliczam. Brawa dla TVP2 i radia ZET za takie wspaniałe koncerty popularnej muzyki i największych gwiazd, przy których miło spędziłem czas przed telewizorem! Brawo, brawo, i jeszcze raz brawo! Już się nie mogę doczekać kolejnej edycji "Lata ZET i Dwójki" za rok!!!!!
 3  
Mimo, że LemON nie jest złym zespołem jeśli chodzi o polski mainstream to nie wiem jak można uznać piosenkę, która ma ledwo rok za utwór 25 lecia. Zobaczymy czy za parę lat będzie pamiętana tak jak hity T.Love, Hey, Varius Manx, Iry, Wilków czy Edyty Bartosiewicz. Sam wokalista Lemona przyznał, że ta nagroda za bardzo na wyrost, ale to w końcu Zetka.
 12  
Koleś z zespołu Lemon ma straszną manierę śpiewania, szczególnie wymowa "R", denerwuje mnie jego głos, a utory lirycznie są na poziomie Feela i pomarańczy w szklance. No, ale to tylko Radio Zet - jakie radio, taki przebój :)
 9