Łukasz Szewczyk27.08.2015 (10:32)31 komentarzy

Jarosław Kuźniar odchodzi z TVN24 do "Dzień dobry TVN"

Całusem prosto w kamerę, po ponad siedmiu latach, Jarosław Kuźniar pożegnał się z widzami porannego programu telewizji TVN24 "Wstajesz i wiesz". Nie oznacza to jednak, że dziennikarz rezygnuje z pracy w telewizji. Będzie nowym prowadzącym śniadaniowego programu "Dzień dobry TVN"
Jarosław Kuźniar
W czwartek (27 sierpnia 2015 roku), tuż przed godziną 10, Jarosław Kuźniar pożegnał się z widzami TVN24. "Bardzo Wam dziękuję za ten czas. Rozstajemy się, ale nie żegnamy. Będę Wam i TV wierny" - zapowiedział na Facebooku. Z kolei na Twitterze podziękował widzom za "wierność, sympatię i poranne życie". - Wierzę, że wspólnie zaczniemy nowe - dodał.
Już wiadomo, że od września 2015 roku Jarosław Kuźniar będzie nowym prowadzącym "Dzień Dobry TVN" w parze z Anną Kalczyńską, która do śniadaniowego show TVN także trafiła z TVN24. Natomiast Robert Kantereit przechodzi do "Wstajesz i wiesz" z TVN24. Jak tłumaczy telewizja TVN, zmiana wychodzi naprzeciw potrzebom obu stacji, a także ambicjom i planom rozwojowym obu dziennikarzy.

- Cieszę się, że Jarek, zasili "Dzień Dobry TVN". Jest pełen inicjatywy wychodzącej już często poza obszar dziennikarstwa newsowego. Nowe miejsce na pewno będzie dla niego wyzwaniem ale też szansą na rozwój w nowych obszarach - powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN i członek zarządu TVN.
Kiedy pasja zaczyna być silniejsza od tego, co znałeś i robiłeś do tej pory - potrzeba zmiany. (...). Po 22 latach pracy w mediach informacyjnych zmiana nie jest dla mnie łatwa, ale bardzo mi potrzebna. Zakochałem się w podróżach! Spełniam się w nich. Chcę pokazywać Wam świat bardziej złożony niż tylko polityka. Chcę się rozwijać w podróży i opowiadać ją fotografią, filmem, tekstem. Jeszcze bardziej i jeszcze częściej niż teraz na goforworld.com. Ale chcę się dzielić moim doświadczeniem także poza telewizją - ze studentami, słuchaczami, Widzami social mediowych kanałów komunikacji. One są coraz silniejsze. (...) Chęć spełniania marzeń, budowania własnej podróżniczej i medialnej przestrzeni sprawiła, że zdecydowałem się zmienić swoje zawodowe barwy. Jestem spokojny o finał, bo wielokrotnie zapowiadaliście, że nieważne gdzie - byle razem. Jest okazja, nie idę daleko. Od września zapraszam także RANO, ale już do TVN - Dzień Dobry TVN. A przez całą dobę do mojej przestrzeni w social mediach - napisał na swoim blogu Jarosław Kuźniar
Przypomnijmy, że Jarosław Kuźniar na antenie TVN24 zadebiutował w styczniu 2007 roku. Od samego początku był jednym z głównych gospodarzy programów porannych, początkowo jedynie w weekendy, do których wprowadził nową jakość prowadzenia programu bardziej "na luzie". Na antenie TVN24 prowadził także "Rozmowę bardzo polityczną", był także prowadzącym pierwszej edycji "X Factor" na głównej antenie TVN. Wcześniej był związany m.in. z Radiem Zet i radiową Trójką. Dziennikarską karierę zaczynał w Radiu Sudety i Telewizji Sudeckiej,

Komentarze (1 - 10 z 31)

Nie jest to dobra decyzja władz TVNu. Spadnie oglądalność TVN24. Jarek będzie siedział i opowiadał o plotach i dietach cud w Dzień Dobry TVN. Zero pomyślunku w tej decyzji.
 25  
Czy ma to jakiś z wiązek ze zbliżającymi się wyborami?? Może trzeba dotrzeć do większej grupy odbiorców,by szerzyć swoje ideologie, co?
 23  
Jarek jedzie do Ameryki. Dostał w Walmarcie posadę dyrektora do spraw zwrotów towaru.
 55  
Żart jakiś? Kuźniar w śniadaniówce?
 23  
słupki lecą, reklamy z budżetu zagrożone,
stan wyższej konieczności
indoktrynacja od porannej kawy,
jak to dawniej mówiono, w radio Lenin, w gazecie Lenin, na obrazach Lenin
strach otworzyc konserwę
 20  
Nareszcie będzie tam gdzie pasuje intelektualnie. Nowe kreacje gwiazd, kto sobie zrobił cycki a kto pośladki, plus co słychać w Walmarcie.
 37  
"Chcę pokazywać Wam świat bardziej złożony niż tylko polityka" - strach pomyśleć co z tego wyjdzie, gość kompletnie nie ogarniał "tylko" polityki, a chce się brać za bardziej złożone rzeczy? Oj, Jarek, Jarek, jaki ty jeszcze głupiutki.
 29  
Redakcja "Pytania na śniadanie" chyba otwiera w tej chwili szampana. Na widok tego buraka Kuźniara większość zmieni kanał.
 34  
Kuźniar to największy łak polskiej telewizji.
 15  
No to teraz do Biedronki i Walmartu po gratisy, Jarek. W tym jesteś dobry.
Możesz oddać zużyty papier toaletowy na przykład.
Bo "nie spełnił twoim oczekiwań".
 20