Łukasz Szewczyk08.09.2015 (13:06)33 komentarze

Manuel Rougeron nowym prezesem nc+. "Zrobimy wszystko, aby abonenci byli usatysfakcjonowani"

Manuel Rougeron, dotychczasowy wiceprezes ds. programowych, objął stanowisko prezesa zarządu platformy nc+. Zastąpił na tym stanowisku Juliena Verley, który był prezesem nc+ od grudnia 2012 roku, a w minionym tygodniu został nominowany członkiem Zarządu Grupy Canal+ we Francji.
Podczas posiedzenia Rada Nadzorcza platformy nc+ powołała na stanowisko prezesa zarządu nc+ Manuela Rougeron z dniem 8 września 2015 roku. Jednocześnie Rada Nadzorcza doceniła wkład dotychczasowego prezesa Juliena Verley, w przeprowadzenie procesu fuzji oraz zarządzanie platformą nc+. - Swojego awansu nie traktuję wyłącznie jako osiągnięcia osobistego. To przede wszystkim pozytywna ocena wszystkiego, co osiągnęliśmy wspólnie w nc+. Szczególnie dumny jestem ze sfinalizowania długiego i trudnego procesu fuzji. Integracja dwóch firm nigdy nie jest łatwa, ale dziś śmiało można powiedzieć, że nc+ jest silną marką. Zostawiam firmę w dobrej kondycji, a także w dobrych rękach. Wszystko, co osiągnęliśmy od przyjazdu Manuela do Polski, było możliwe dzięki naszej bliskiej współpracy. Manuela będzie wspierał silny i dobrze mu już znany zespół menedżerów. Dlatego też jestem przekonany, że nc+ będzie coraz silniejsza, dzięki wprowadzeniu nowych produktów i dalszemu rozwojowi oferty programowej - mówi ustępujący prezes nc+, Julien Verley.
Manuel Rougeron / Fot. nc+
Manuel Rougeron / Fot. nc+
W ostatnich latach zbudowaliśmy jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku telewizyjnym. Znam świetnie firmę, moim głównym celem będzie jej dalszy systematyczny rozwój i realizacja celów biznesowych. Zrobimy wszystko, aby abonenci nc+ byli usatysfakcjonowani z działań podejmowanych przez nas we wszystkich obszarach: poczynając od oferty programowej, przez relacje z klientem i marketing, a kończąc na technologii i innowacjach - zapowiada Manuel Rougeron, nowy prezes platformy nc+

Manuel Rougeron jest członkiem zarządu nc+ od grudnia 2013 roku. Do tej pory, jako wiceprezes nc+ odpowiadał za sprawy programowe. Manuel Rougeron ma ponad 17-letnie doświadczenie w mediach i należy do grona najbardziej doświadczonych menedżerów Canal+. Jego umiejętności i wiedza wykorzystywane były w działaniach grupy prowadzonych w różnych krajach. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Unifrance Film International. W 1998 roku został członkiem Komitetu Organizacyjnego piłkarskich MŚ we Francji, a rok później wszedł do zarządu TPS Programme. W 2003 roku objął stanowisko Prezesa MULTIVISION / TPSVOD. Od stycznia 2007 roku Manuel zaczął pracę w CANAL+ Overseas jako menedżer ds. kanałów i współpracy programowej. W 2009 roku został nominowany COO w VSTV, będąc odpowiedzialnym za uruchomienie nowej platformy satelitarnej Grupy CANAL+ w Wietnamie. Od 1 czerwca 2012 roku był dyrektorem zarządzającym w CANAL+ South Pacific.

W skład zarządu platformy nc+ wchodzą obecnie: Manuel Rougeron (prezes), Nicolas Dandoy (wiceprezes ds. finansowych i logistyki), Jacek Balicki (wiceprezes ds. marketingu), Jarosław Kordalewski (wiceprezes ds. technologicznych i IT), Artur Przybysz (wiceprezes ds. sprzedaży).

Komentarze (1 - 10 z 33)

"Juliena Verley, który był prezesem nc+ od grudnia 2012 roku, a w minionym tygodniu został nominowany członkiem Zarządu Grupy Canal+ we Francji."

chyba za zasługi w tłamszeniu narodu polskiego?
;]
 41  
a czytając przemówienie nowego prezesa stwierdzam,że jest takim samym oderwanym od rzeczywistości 'królem Julianem". Jedynie odpływ klientów może zmusić tą francuską klikę do zmiany nastawienia..

p.s. a na C+ cały czas powtórki,powtórki.. jest też jedna nowość! moim zdaniem coraz częściej puszczają filmy tzw."klasy B"
 53  
Korporacyjne pierdu... pierdu... a nka wraz z c+ z dnia na dzień traci klientów wkurzonych orżniętą i ubogą ofertą!
 46  
Już im nic nie pomoże. Najgorzej tylko szkoda marki jaką była Cyfra+, po połączeniu z "n" została zniszczona, a NC+ wraca do korzeni i zaczyna co raz bardziej przypominać badziewne "N".
 36  
Stare C+, tam było wszystko co chciałeś. Dziś NC+ to blady cień dawnej potęgi C+. Kiedyś C+, to było coś.Dzisiaj, to organizm w agonalnym stanie. Czy skorzysta na tym CP?. Zobaczymy, czas pokaże.
 39  
A co z kontentami? Czy Polacy bede je rozumieć?
 21  
Może w końcu będą mieli ciekawsze i tańsze oferty dla przedłużających umowę bo teraz to oferta dla przedłużających jest droższa niż dla nowych klientów.Dlatego dużo ludzi rezygnuje z NC+. Drugi powód do rezygnacji z platformy to że naziemna tv jest dobrej jakości a w przyszłym roku ma dojść około 8 nowych kanałów w DVB-T i to będzie 32 kanały naziemne. Być może nowy prezes nc+ dojdzie do wniosku żeby utrzymać obecnych klientów!?
 10  
Zrobimy wszystko, aby abonenci nc+ byli usatysfakcjonowani - zapowiada M.Rougeron. Szanowny Panie Prezesie - klienci już są usatysfakcjonowani rezygnując wolniej lub szybciej ale stale, systematycznie, nieustannie od 3 lat. Radość z utraty praw sportowych, euforia z powodu utraty praw filmowych, ekstaza z powodu słabego sprzętu, orgazm z powodu zapowiedzi parowania kart, szał radości z powodu niemożności dodzwonienia się do BOK - satysfakcja 100%. W ramach dalszego zadowalania klientów liczymy, że już w 3Q 2015 liczba rozentuzjazmowanych abo spadnie poniżej 3 mln. Bo po Bożym Narodzeniu to już będzie ostra jazda w dół :)
 20  
Pierw trzeba zmienić mentalność w nc+ bo od początku tylko niepowodzenia nikt nie myśli o klientach którzy tak naprawdę powinni być w pierwszej kolejce, a nie jak jest teraz klient potrzebny tylko by płacił a nie był zadowolony ,jeżeli tak ma byc to nie dziwi mnie odpływ abonentów . Dział obsługi tylko dzwoni i chce podpisać umowę tylko nie na warunkach klienta a na ich to znaczy nie za 50zł tylko za70zł i bez możliwości zmniejszenia, nc+ to tak jak ZUS nie oni dla nas tylko my dla nich , niewłaściwe myślenie kończy się niezadowoleniem .
 14  
N zniszczyła finanse ITI,TVN oraz rynek płatnej tv, teraz niszczy C+. Przepłacali za prawa do wytworni jak i imprez sportowych. Polska to zbyt mały kraj na 3 platformy.
 10