Łukasz Szewczyk14.09.2015 (12:40)14 komentarzy

UPC Polska przechodzi na HD. Rusza wymiana dekoderów SD

UPC Polska, największy operator telewizji kablowej w Polsce, na dobre w wkracza w erę HD. Klienci operatora, którzy korzystają z dekoderów SD, mogą je teraz bezpłatnie wymienić na nowoczesne dekodery HD.
UPC Polska przechodzi na HD. Rusza wymiana dekoderów SD
Zastępowanie technologii SD przez HD i rezygnacja z nadawania tych samych kanałów w dwóch różnych rozdzielczościach to trend, za którym podążają niemal wszyscy nadawcy i dostawcy usługi telewizyjnej. Standard HD to lepszy obraz i dźwięk oglądanych programów, to nowoczesna telewizja, dostarczająca maksymalnych wrażeń. Dlatego UPC zachęca do darmowej wymiany dekoderów SD na dekodery HD. Wymiana jest związana z unowocześnianiem oferty UPC. Podyktowana jest dbałością o dobro klienta - chęcią zapewnienia klientom możliwości oglądania kanałów, które są lub będą nadawane wyłącznie w jakości HD. Dotyczy to m.in. takich kanałów jak TVP1, TVP2, TVN, Polsat News czy TVN24.
Akcja wymiany potrwa przez kilka najbliższych tygodni. Klienci zostali już poinformowani o możliwości wymiany dekodera. Na dedykowanym kanale 98 dostępna jest także plansza z komunikatem. Każdy klient może indywidualnie umówić datę wymiany - nowy dekoder zostanie mu bezpłatnie dostarczony do domu i zainstalowany.

Komentarze (1 - 10 z 14)

uzywam modulu CI i ta informacja zablokowala mi klika kanalow...
 6  
Czego by nie powiedzieć o tej kablówce to myśli jednak przyszłościowo nie to co Vectra.
 12  
Multimedia Polska też dzisiaj usunęła 5 dubli SD.
 5  
Ale dodali TVN Fabuła i TVN podmienili.
 3  
Ci klienci którym upc będzie wymieniać dekodery niech zwrócą uwagę na dokumenty/umowe/ bo przy jakiejkolwiek wymianie dekoder,modem,upc przedłuża umowę na wszystkie usługi na następne 12 lub 24 mc.Jest to dobry sposób aby nie dać odejść klientowi do innej firmy.Takie praktyki stosują od dawna sam się o tym przekonałem.Ostrzegam miejcie oczy szeroko otwarte.
 6  
Polegli chyba na rozwiązaniu problemu zapamiętywania ulubionych gdy jeden kanał TV nadawany jest w wersji HD i SD na tym samym identyfikatorze, dlatego muszą zlikwidować duble SD.
 4  
Bardzo dobry ruch z ich strony ale mam jedno pytanie

jako ze jestem klientem starej sieci Aster mam jeszcze dekoder Kaon na którym to wyłączają kanały SD. Tylko w jaki sposób
Otóż jakiś Dyrektor Kreatywny wymyślił, ze kanały SD zamiast być zastępowane na TEJ SAMEJ pozycji odpowiednikiem HD, to pojawia się plansza informująca ze kanał hd jest na pozycji np 42 !! .
Co to spowodowało , np kanały filmowe na pozycjach od 200 do np 240 wyglądają tak., plansza ,kanały sd, plansza,kanał sd, kanał HD !! ( stopklatka ) i kurwa lataj z pilotem po wszystkich numerach aby teraz znalesc np aleKinoHD czy foxHD
 5  
Wszystko fajnie tylko oprócz uzupełnienia kanałów w odpowiedniki HD przydałoby się uzupełnienie braków, chociażby takich jak nSport+HD, Eleven i MGM HD
 8  
ciakawe? nie wiem skąd masz taki news. Chyba, że wymiana dekodera jest związana z nowa ofertą. Bez kitu, ale upc na prawdę wymienia te dekodery za friko bez nowej umowy.
 0  
Jestem pracownikiem Vectry w Warszawie i spotykam sie z klientami upc. Wielokrotnie przy wymianie dekodera lub modemu umowa była przedłużana na nastepny okres bez dokupywania nowych usług Ludzie nawet nie wiedzieli o tym fakcie a rozmowa z infolinia kończyła się na niczym Podpisałeś ? to trzeba było czytać.Nie piszę tego aby pozyskać klientów tylko aby ostrzec.
 2