Łukasz Szewczyk16.09.2015 (21:20)26 komentarzy

Media łączą siły, by walczyć z lękami Polaków przed uchodźcami. "Więcej wiedzy - mniej strachu"

W piątek (18 września 2015 roku) ponad 40 polskich redakcji opublikuje specjalny informator "Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce", przygotowany pod patronatem Urzędu ds. cudzoziemców. Chcą w ten sposób wspólnie, rzetelnie przedstawić problem uchodźców i przybliżyć go milionom Polaków.
Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce
Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce
Do akcji informacyjnej "Więcej wiedzy - mniej strachu" zainicjowanej przez Gazetę Wyborczą przystąpiły następujące redakcje: "Fakt", Gazeta.pl, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna, Interia, Krytyka Polityczna, Nasze Miasto, Natemat.pl, Newsweek, Metrocafe.pl, Onet, Polityka.pl, Polsat, Polska Press Grupa (22 regionalne dzienniki), Polskieradio.pl, Radio dla Ciebie, Radio Eska, Rzeczpospolita, Super Express, Telewizja Polska, TOK FM, Trójka - PR3, Tygodnik Powszechny i Wirtualna Polska.
Na ich łamach i antenach pojawią się informacje na temat uchodźców - odpowiedzi na podstawowe i mniej oczywiste pytania. Wspólny informator nie przekonuje do niczego, przedstawia tylko odpowiedzi, fakty, definicje, liczby, porady. Jego treść została skonsultowana z ekspertami Urzędu ds. cudzoziemców.

Czytelnicy znajdą w informatorze m.in. statystki i mapy prezentujące liczbę osób, które nielegalnie przekroczyły granice Unii Europejskiej od początku 2015 czy wiadomości, na co mogą liczyć uchodźcy w Polsce - zarówno w ośrodkach pomocowych, jak i poza nimi. Najważniejszą część informatora stanowi zestaw pytań i odpowiedzi na temat uchodźców, np. skąd i dlaczego uciekają, jakie są ich prawa i obowiązki, jakie kraje spoza UE chcą ich przyjąć oraz jak można zaangażować się w pomoc uchodźcom.

Teksty publikowane w informatorze "Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce" przygotowali - pod okiem ekspertów z Urzędu ds. cudzoziemców - dziennikarze Gazety Wyborczej. Logo akcji zaprojektowała graficzka z "Newsweeka".

Akcję "Więcej wiedzy - mniej strachu" wspierają działania promocyjne prowadzone przez wszystkie redakcje, które włączyły się w działania.

Komentarze (1 - 10 z 26)

Pismaki mówią TAK, a 90% społeczeństwa mówi NIE! I kto ma rację?
 65  
Może lepiej niech połączą siły i zaczną mówić prawdę, bo tej papki komercyjnej to już oglądać nie można
 52  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
To powinna być walka z ksenofobią i uprzedzeniami, a nie z uchodźcami.
 32  
Nie po to mieszkamy w kraju chrześcijańskim, żeby żyć wspólnie z i obawiać się islamisów!!!
 30  
niezalezne media donoszą o handlu lewymi syryjskimi paszportami,
nawet new york journal spekuluje zę już cała afryka jedzie do eu na statusie uchodźców
jak te barany to sprawdzą
 21  
Skończcie tą propagandę w mediach i pokażcie co się dzieję w europie zachodniej i południowej jak społeczeństwa się boją, jak są traktowani. Pokażcie jak uchodźcy się zachowują tj: gwałcą kobiety, biją, podpalają żywcem, obcinają głowy, załatwiają potrzeby filozoficzne w miejscach publicznych (na środku ulicy, centrach handlowych), jak tworzą się dzielnice do których policja się boi wiechać, a jak wiedzie to samochody są zniszczone a oni poturbowani.
Jakby to byli uchodźcy to byłyby to kobiety i dzieci, a nie 90% ich to mężczyźni i wygląda to jakby szli na wojne, a nie uciekali.
Skończcie z propagandą a zacznijcie nas chronić nas społeczeństwo.
 27  
Gorzej niż za komuny. Społeczeństwo mówi nie, ale reżimowe szczekaczki wiedzą lepiej. Zobaczcie co się dzieje we Francji i Szwecji.
Jeśli u nas dojdzie do zamachu, to tacy agenci jak Lis, Kraśko, Olejnik i Piasecki będą mieć krew na rękach.
Mr.Chiquita - zobaczymy jak będziesz śpiewał, gdy Twoja córka/siostra zostanie zgwałcona za to, że ma za duży dekold.
 19  
PS. Dziwię się, że na tej liście nie ma najbardziej pro-imigranckiej stacji - tefałenu!
Jak słusznie zauważył Kaczyński, imigranci to nie nasz problem, bo mamy za słaby socjal.
 13  
Co nas czeka, widzieliśmy wczoraj na granicy serbsko-węgierskiej. Niech te media dadzą przykład i przyjmą przynajmniej po jednej rodzinie. Ja miałem przyjemność mieszkać w jednej klatce schodowej z niePolakami przez pół roku. Największemu wrogowi i redaktorom naczelnym tych mediów nie życzę takiego towarzystwa!
 13  
Ależ my już mamy w Polsce 35% jak się okazuje PISlamistów. Tzn chcecie powiedzieć że mamy się ich bać? :D
 20