Łukasz Szewczyk17.09.2015 (13:15)9 komentarzy

Saga "Gwiezdne wojny" od października na kanałach AXN

Nazywana światowym fenomenem, saga w reżyserii George'a Lucasa, która odmieniła sposób realizacji filmów oraz wywarła istotny wpływ na rozwój nie tylko współczesnej kinematografii, ale całej popkultury, już od października emitowana będzie na antenach kanałów AXN.
W 1977 roku nikt nie spodziewał się, że film "Gwiezdne wojny" (dziś: "Gwiezdne wojny: Nowa Nadzieja") będzie początkiem najbardziej rozpoznawalnej serii science fiction w współczesnym świecie i doczeka się prequeli, sequeli oraz szeregu rozwinięć i interpretacji. Produkcja wyświetlana początkowo tylko w 32 amerykańskich kinach, szybko pobiła rekordy frekwencji i całkowicie odmieniła oblicze kinematografii. Kluczem do tego niezwykłego sukcesu była formuła "space opery", łączącej elementy baśni, westernu i fantasy z niezwykłymi efektami specjalnymi, czerpiącej z mitologii i kultur całego świata. Do dzisiejszego dnia marka "Gwiezdne wojny" zarobiła ponad 27 miliardów dolarów.
Tej jesieni AXN wyemituje sześć części sagi "Gwiezdne wojny". Na początku października na antenie stacji pojawi się nowa trylogia (części I, II i III) ukazująca upadek Republiki i powstanie Imperium. Pierwsze części skupiają się na historii Anakina Skywalkera, który stopniowo przeistacza się w Dartha Vadera. Stara trylogia (części IV, V i VI), która pojawi się w AXN na przełomie października i listopada, opowiada o galaktycznej wojnie domowej. Sojusz Rebeliantów walczy z Imperium Galaktycznym w rozgrywce między dobrem i złem, a młody Luke Skywalker uczy się, aby zostać rycerzem Jedi i pokonać Dartha Vadera. Kanały AXN pokażą również animowane produkcje "Gwiezdne wojny: Rebelianci", "Gwiezdne wojny: Wojny klonów VI" (po raz pierwszy w Polsce), oraz filmy dokumentalne o kulisach powstania serii. Na największych fanów Luke'a i Anakina Skywalkerów czeka również całodzienny maraton wszystkich części serii. W grudniu 2015 roku premierę w kinach będzie miała VII część serii - "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" w reżyserii J. J. Abramsa.

Saga "Gwiezdne wojny" na antenie AXN w czwartki o godzinie 22.00 (od 1 października 2015 roku).

Komentarze (1 - 9 z 9)

A to wszystko okraszone masą reklam. Profanacja ;-(
 15  
nie tylko 12 min na godzina, reszta to auto promocja
 7  
Trzeba po prostu to nagrać i w listopadzie zobaczyć całość z odtworzenia pomijając reklamy.
 11  
reklamy reklamami ale te spojlery informacyjne (Nastepne to xxxx)w gornym ekranie to dopiero porażka....
 1  
 krs
Trzeba po prostu to nagrać i w listopadzie zobaczyć całość z odtworzenia pomijając reklamy.
Ja tak robie gdy chce obejrzeć jakiś film na Polsacie czy TVN-ie
 2  
@gela:
Nieprawda. AXN nie ma polskiej koncesji, więc go ten limit reklam nie obowiązuje.
 1  
miałem nadzieje że ktoś puści gwiezdne wojny ale axn? totalna katastrofa, jeszcze w upc bez hd i pewnie z jakim kiepskim lektorem z masą reklam jak to na axn
 2  
możecie po prostu nie oglądać :)
i tak zapewne większość z Was ma na DVD

> optymizmu :)
 1  
polakom daj bułki to chcą uwno , daj im uwno to chcą ogórki ;) oj durni co niektórzy ;)
 1