Łukasz Szewczyk19.09.2015 (0:34)13 komentarzy

Wirtualna Polska powalczy o miejsce w DVB-T. Uruchomi kanał WP1

Wirtualna Polska chce zadebiutować na polskim rynku telewizyjnym. Należąca do Wirtualnej Polski Holding spółka WP1 przystąpiła do konkursu na zagospodarowanie multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej. WP1 ubiega się o koncesję KRRiT na uniwersalny kanał telewizyjny.
Wirtualna Polska powalczy o miejsce w DVB-T. Uruchomi kanał WP1
Ubieganie się przez WP1 o koncesję na uniwersalny kanał telewizyjny obecny na MUX8 wpisuje się w strategię Grupy Wirtualna Polska, której istotnym elementem jest aktywny rozwój obszaru wideo. Koncepcja kanału WP1 zakłada ścisłą współpracę z Grupą Wirtualna Polska oraz wykorzystanie jej potencjału przy tworzeniu, dystrybucji i promocji programu WP1 dla zapewnienia mu jak największej atrakcyjności oraz szerokiego dotarcia do widzów.
Stworzenie kanału WP1 na MUX8 stanowiłoby kolejny krok w rozwoju Grupy WP, który pozwoli nam na osiągniecie synergii związanych z produkcją treści multimedialnych oraz procesami technologicznej integracji internetu i telewizji. Jakościową alternatywę dla stacji telewizyjnych może dziś stanowić tylko kanał uniwersalny o nowoczesnej formule, mający realną szansę na szeroki udział w widowni. Przystępując do konkursu przedstawiliśmy więc projekt interaktywnej, ogólnotematycznej stacji TV, ze zróżnicowanym spektrum programowym, zdolnej konkurować z dużymi rynkowymi graczami - mówi Jacek Świderski, prezes zarządu WP
Uniwersum programowe kanału WP1 obejmować ma różnorodne gatunki i formy telewizyjne: od rozrywki, przez filmy fabularne, dokumenty, programy publicystyczne, po sport i formaty reality tv. Charakter programu będzie odpowiadał profilowi określonemu w ogłoszeniu KRRiT o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie uniwersalnego programu telewizyjnego, zawierającego "audycje poświęcone rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego". W szczególności, w programie wykorzystującym interaktywne formy komunikacji z widzem, znajdą się "audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów".
Oferta programowa WP1 ma zostać skierowana do możliwie szerokiego spektrum widowni telewizyjnej, a także, w myśl przyjętej przez WP1 koncepcji "Program 360°", do użytkowników internetu, którzy znajdą się w sferze oddziaływania programu WP1 przez ścisłą współpracę kanału TV z Grupą Wirtualna Polska.

- Dostrzegamy postępującą integrację telewizji i internetu zarówno w warstwie warsztatu produkcyjnego, jak i dystrybucji treści. Trendy światowe wskazują przy tym, iż obecność wielokanałowa (simulcasting, second screen, mobile, HbbTV) staje się kluczowa dla zwiększania konkurencyjności oraz przyciągania do mediów szerszej widowni - mówi Grzegorz Czapski, VP Corporate Development w Grupie WP - Uruchamiając program WP1 zamierzamy docierać do szerokiej widowni, propagując przy tym nową kulturę odbioru programu TV, w której widzowie są zapraszani do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu treści medialnych - dodaje.

Grupa WP w ostatnim czasie rozwinęła szereg kompetencji technologicznych, organizacyjnych i programowych, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane przy tworzeniu kanału telewizyjnego nadawanego drogą naziemną (DVB-T). Spółka ma ponadto wieloletnie doświadczenie w produkcji treści wideo, dysponuje też nowoczesnym studiem TV, wraz z infrastrukturą produkcyjną, co pozwala jej oferować przyszłym odbiorcom unikatowe treści własne. Ich uzupełnienie stanowiłyby pozyskiwane od partnerów materiały zewnętrzne, głównie produkcji polskiej, wpisujące się w misję Wirtualnej Polski.

Komentarze (1 - 10 z 13)

No ciekawe.
Kino Polska też się zgłosiło z 2ma stacjami (na inne kanały)
 20  
Następny gniot.
 21  
Lepiej aby dali bardziej profilowany kanał... takie o wszystkim jest do niczego.
 21  
PROFESJONALNY GNIOT
 10  
Może będą pokazywać Kopacz reality show ;)
 0  
Kolejny kanał-gniot stworzony na potrzeby zapchania oferty DVB-T. Nie rozumiem czemu na potrzeby oferty naziemnej tworzy się masę śmieciowych kanałów? Jak widać kanały dostępne tylko u płatnych operatorów nie mają takiej potrzeby by znaleźć się na dvb-t... A już mamy niezły śmietnik. Lepiej żeby z anten były dostępne 3-4 kanały ale o dobrej zawartości niż masa śmieci.
 11  
Może będą pokazywać Kopacz reality show ;)
Pójdą z duchem czasu i poleci straSzydło show
 8  
Jeżeli będzie tyle reklam co na ich stronie www to ja szczerze dziękuję.
 7  
Czy bedzie Telewizja Love? Wszyscy czekaja na Telewizje Love! Tylko Telewizja Love moze nam pomoc... Jest tylko ona! :)
 7  
Nie podoba Wam sie Telewizja Love? Nie kochacie milosci? :( Nic nie pomoze dzis milosci. Tylko TY mozesz pomoc dzis milosci, mozesz dawac innym Love! :D
 2