Łukasz Szewczyk19.09.2015 (0:34)13

Wirtualna Polska powalczy o miejsce w DVB-T. Uruchomi kanał WP1

Wirtualna Polska chce zadebiutować na polskim rynku telewizyjnym. Należąca do Wirtualnej Polski Holding spółka WP1 przystąpiła do konkursu na zagospodarowanie multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej. WP1 ubiega się o koncesję KRRiT na uniwersalny kanał telewizyjny.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 13 z 13)

grupa wp od 1 września 2014, jak zmieniła wygląd strony głównej wp.pl, dla mnie nie istnieje
 5  
Cytuję wpis Grzegorza Wandałowicza z "Satkuriera". Sami go oceńcie. :)
.........................................
Grzegorz Wandałowicz
"Telewizji naziemnej nic nie pomoże. To zawsze będzie podrzędna oferta drugiej kategorii, która do pięt nie dorasta płatnej telewizji (SAT, kabel, IPTV). Ja nie jestem naiwny i nie wierzę w rewelacyjne kanały darmowe od nadawców prywatnych. Pamiętam, jak się niektórzy zachwycali, gdy startowała Stopklatka TV, naiwnie niektórzy wierzyli, że to będzie najlepszy kanał w DVB-T. I co się okazało już po kilku tygodniach? Ci, którzy wierzyli, ostatecznie zostali rozczarowani. Kanał okazał się niskobudżetowym tworem, wałkującym bez przerwy w kółko 20 filmów na krzyż. Fokus TV też na początku wzbudzał zachwyty co niektórych, a teraz już spotykam opinie, że kanał obniża loty i zaczyna puszczać jakieś pseudodokumenty o anomaliach, drwalach i tym podobną papkę, a coraz mniej ambitnych dokumentów. No cóż, taki jest "urok" telewizji darmowej, zawsze tak jest i zawsze tak będzie. Co lepszego zaoferują kanały w MUX-8, w tym ten od WP? Według mnie nic... Wielkie nic. Nawet jeśli wystartują z wyższego poziomu, z czasem obniżą loty dla oglądalności. I jeszcze te wspaniałe przerwy reklamowe, które psują przyjemność oglądania nawet ambitniejszego kontentu... O obrzydliwej jakości SD już z litości nie będę się rozpisywał. Nie, dziękuję, ja w to nie wchodzę!

Nie ma to jak płatna telewizja! Paczka HBO, paczka Canal+, Ale kino+ HD, Planete+ HD - moje podstawowe kanały do oglądania! Zawsze, każdego wieczoru znajdę jakiś wartościowy kontent do obejrzenia, jak nie na jednym kanale, to na drugim. A w październiku przydatny będzie TVP HD, który na co dzień jest bezwartościowym kanałem powtórkowym z dennymi serialami, ale w październiku dzięki temu kanałowi będę się delektował Konkursem Chopinowskim W JAKOŚCI HD! Nie dla odbiorców DVB-T taki luksus, o nie! Dla odbiorców DVB-T Konkurs Chopinowski tylko w obrzydliwym SD na TVP Kultura. Ach tak, zapomniałem, przecież odbiorcom DVB-T jakość SD całkowicie wystarcza do szczęścia i nic lepszego nie trzeba... No cóż."
 2  
Pewnie będa puszczać w tv kontent z wp.tv.
 1