Łukasz Szewczyk19.09.2015 (12:59)4 komentarze

Podróże windą w kosmos, sztuczna kość? "Potyczki naukowe" w nowej produkcji Planete+

Czterech naukowców i pasjonująca walka na argumenty oraz wynalazki. Kanał Planete+ w polskiej produkcji własnej "Potyczki naukowców" sprawdza, która dyscyplina badawcza ma największy wpływ na współczesny świat.
Planete+ HD
W nowej produkcji własnej Planete+ czterech młodych badaczy nie tylko udowodni, że świat kręci się wokół nauki, ale również sprawdzi, która dyscyplina jest królową nauk na miarę XXI wieku. Korzystając z osiągnięć i wynalazków będą udowadniać, że to ich dziedzina ma największy wpływ na takie aspekty życia jak: medycyna, transport, kultura, rozrywka, sport, telekomunikacja i żywienie. Na zakończenie odcinka wybiorą spośród siebie zwycięzcę.
- Atomy, gwiazdy, komórki i roboty - niby każdy z nas wie, czym są, ale nie każdy zdaje sobie sprawę jak funkcjonują. Z tego powodu nasza kolejna w ostatnim czasie polska produkcja dotyczy nauki, ale nie tej, którą znamy z nudnych lekcji fizyki czy chemii. W Planete+ jak zwykle będzie można się przekonać na własne oczy, że świat jest o wiele ciekawszy niż nam się wydaje - mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów lifestyle'owych i dokumentalnych nc+.

"Potyczki naukowców" prowadzą Marcin Stolarski - inżynier, Michał Krupiński - fizyk, Monika Koperska - chemik i Zofia Bielecka - biotechnolog. Zaprezentują widzom najnowsze wynalazki, takie jak Bio-Hydrogen, urządzenie pozwalające na produkcję paliwa bez spalin czy projekt "windy do nieba", która ma umożliwić zwykłemu człowiekowi podróż w kosmos.

Polska na naukowej arenie międzynarodowej odnosi znaczące sukcesy. Biochemicy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wynaleźli sztuczną kość, która po kilku miesiącach od wszczepienia przekształca się w prawdziwą. Badacze z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego, Instytutu Ekspertyz Sądowych i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pracują nad testem, który wykorzystując metylację DNA będzie w stanie określić wiek człowieka. Metodę tę będzie można wykorzystać w kryminologii przy określaniu wieku przestępców. Te i inne zaskakujące wynalazki posłużą prowadzącym "Potyczek naukowców" do przedstawienia swoich racji.

Program "Potyczki naukowców" na zlecenie Planete+ wyprodukowała firma Tv Working Studio. W ramach pierwszej serii powstało dziesięć półgodzinnych odcinków.

Premierowe odcinki serii "Potyczki naukowe" na antenie Planete+ we wtorki o godz. 22.00 (od 6 października).

Komentarze (1 - 4 z 4)

fajny dokument
 1  
No właśnie pomimo całej krytyki nc+, to ona ma najciekawsze kanały tematyczne. BRAWA!
 2  
Śmieciowa VECTRA nie ma tego genialnego kanału dokumentalnego.
Nie ma też, jak przystało na śmieciowa kablówkę, genialnego Mezzo.
Rezygnuję z ich usług na rzecz Netii.
 4  
VECTRA to kompromitacja.
Brak Planete+ i MEZZO.
Śmieciowe badziewie.
W styczniu kończy mi się umowa.
Żegnajcie żałosne - - - - - - - - -! .. -- - - .
 4