Łukasz Szewczyk28.09.2015 (11:42)brak komentarzy

Drugi sezon serialu "The Knick" w Cinemax i HBO GO (wideo)

Clive Owen powraca w drugim sezonie serialu produkcji Cinemax opowiadającym o narodzinach współczesnej chirurgii. Nowy sezon "The Knick" będzie można oglądać od 17 października w Cinemax i HBO GO. Serial wyreżyserował laureat Oscara Steven Soderbergh.
"The Knick II"
Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, na początku XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Doktor John Thackery (Clive Owen), genialny chirurg stojący na czele zespołu lekarzy szpitala, przebywa w klinice odwykowej w Nowej Anglii, gdzie poddawany jest pionierskiej terapii, która ma go uwolnić od uzależnienia od kokainy. Tymczasem zespół doktora Thackery'ego próbuje radzić sobie pod nieobecność charyzmatycznego szefa. Problemy finansowe zmuszają władze szpitala do przeniesienia placówki w nowe miejsce.
Drugi sezon nagrodzonego Emmy serialu obyczajowego produkcji Cinemax pokazuje pionierskie czasy chirurgii przez pryzmat lekarzy nowojorskiego szpitala Knickerbocker. Reżyserem produkcji jest laureat Oscara Steven Soderbergh, a w roli głównej występuje nominowany do Nagrody Akademii Clive Owen. Obok niego występują również André Holland, Eve Hewson, Juliet Rylance oraz Jeremy Bobb.


Premierowe odcinki drugiego sezonu serialu "The Knick" będzie można oglądać od 17 października, w soboty o godz. 22.00 w Cinemax. Serial będzie również dostępny w serwisie HBO GO.