Łukasz Szewczyk12.10.2015 (9:51)3 komentarze

Polski serial HBO "Pakt" już od 8 listopada (wideo)

Od listopada 2015 roku HBO rozpocznie emisję polskiego serialu "Pakt". Jest to thriller sensacyjny, którego głównym bohaterem jest Piotr, znany dziennikarz śledczy, którego gra Marcin Dorociński. W serialu będzie można zobaczyć również Magdalenę Cielecką, Jacka Poniedziałka, Edwarda Linde-Lubaszenko i Witolda Dębickiego.
"Pakt"
"Pakt"
Serial HBO "Pakt" opowiada historię osadzoną w realiach współczesnej Polski. Piotr Grodecki, dziennikarz śledczy opiniotwórczego dziennika Kurier, wpada na trop dużej afery finansowej. Okazuje się, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar. Mimo sprzeciwu redakcji, Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Z pomocą Weroniki, agentki CBŚ, Piotr odkrywa drugie dno tej afery. Kiedy Piotrowi wydaje się, że już wyjaśnił zagadkę, nagle dostaje tajemniczą wiadomość. Sprawa zaczyna się komplikować, zataczając coraz szersze kręgi wśród ludzi polityki i wielkiego biznesu. Okazuje się, że historia ma swój początek w czasach transformacji ustrojowej. Pokolenie, które wtedy wkraczało w dorosłość, to ludzie, którzy często zrobili szybkie, spektakularne kariery i zdobyli, nie zawsze legalnie, wielkie pieniądze. Teraz przychodzi im zapłacić za wybory i decyzje z przeszłości.

- "Pakt" to ekscytująca i trzymająca w napięciu historia. Akcja serialu rozgrywa się w ciągu sześciu dni. Często mieliśmy zdjęcia nocne, a praca na planie była bardzo intensywna. Z pełnym zaangażowaniem zagrałem Piotra Grodeckiego, dziennikarza śledczego funkcjonującego na najwyższych obrotach. Jego dylematy i problemy były ogromne. Wielokrotnie w toku pracy zadawałem sobie pytanie, czy gdybym znalazł się w jego sytuacji, zachowałbym się jak on, czy zaryzykowałbym tak wiele, aby do końca wyjaśnić sprawę - mówi Marcin Dorociński.

W serialu Pakt występują Marcin Dorociński, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Jacek Poniedziałek, Edward Linde-Lubaszenko, Marcin Wojciechowski, Anna Radwan, Alicja Dąbrowska, Witold Dębicki, Marcin Perchuć, Adam Woronowicz, Magdalena Boczarska i Wojciech Mecwaldowski. Reżyserem serialu jest Marek Lechki, a operatorem Paweł Flis.

Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark Anna Kępińska i Maciej Kubicki. Zdjęcia do serialu powstały głównie w Warszawie.

Premiera serialu odbędzie się 8 listopada w HBO i w HBO GO.

Komentarze (1 - 3 z 3)

nie tak dawno na Ale kino oglądałem serial Układ podobna tematyka..być może ,że to jest inna wersja ( polska ) tego serialu
 1  
Mammon - oczywiście, ze to polska wersja norweskiego hitu. Po zwiastunie obawiam się o przejaskrawioną grę aktorską. Swoją droga Mammon to ani Układ (tak przetłumaczyło AleKino), ani Pakt (HBO), tylko aramejskie słowo oznaczające bożka pieniędzy. Po prostu mamona lub Złoty cielec.
 1  
"No sorry Gregory" ... czy płatna telewizja stoi już tylko serialami ?
Kiedyś to było nie do pomyślenia, żeby na HBO i CANAL+ leciały seriale.
Teraz to norma.
 2