Łukasz Szewczyk12.10.2015 (11:37)22 komentarze

Discovery Science HD już nadaje w Polsce

Coraz więcej telewizyjnych kanałów nadaje w jakości HD. Od poniedziałku (12 października 2015 roku) w Polsce dostępny jest Discovery Science HD, kanał tematyczny prezentujący najciekawsze zagadnienia z dziedziny nauki i techniki. Stacja dostępna jest m.in. w Cyfrowym Polsacie oraz nc+.
Discovery Science grafika
Discovery Science to już szósty kanał w portfolio Discovery Networks nadawany w HD. Jeszcze w październiku widzowie Discovery Science zobaczą premierowe programy w najwyższej jakości - będą to przede wszystkim serie odkrywające procesy i zjawiska zachodzące w przestrzeni kosmicznej.
Od 12 do 18 października na antenie stacji pojawi się specjalne pasmo "Kosmiczny tydzień", w czasie którego zostaną wyemitowane filmy dokumentalne przedstawiające najnowszy stan wiedzy na temat wszechświata. W programie "Lądowanie na komecie" (14 października) dowiemy się, w jaki sposób powiodła się misja Rosetta, która jako pierwsza w historii weszła na orbitę wokół jądra komety i osadziła lądownik na jej powierzchni. Z kolei "Transmisja z Plutona" (18 października) odsłoni kulisy spektakularnego sukcesu misji sondy New Horizons, która latem tego roku dokonała pierwszych w historii zdjęć Plutona oraz jego niezwykłych satelitów.

W każdy czwartek o godz. 19.00 polscy widzowie zobaczą premierowe odcinki programu "Jak działa wszechświat". Dokument, za pomocą nowatorskich technik animacji komputerowej odsłoni kulisy funkcjonowania kosmosu. Z kolei w serii "Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem" (21 października) ten wybitny aktor spróbuje poszukać odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące przestrzeni kosmicznej. Co było przed Wielkim Wybuchem? W jaki sposób działa ewolucja? Czym są czarne dziury? Ta niezwykła seria przedstawi obecny stan wiedzy na te i wiele innych tematów specjalistów z takich dziedzin nauki, jak astrofizyka czy astrobiologia.

Październik na Discovery Science i Discovery Science HD to nie tylko intrygujące programy dotyczące kosmosu. To również odkrywanie sekretów naszego świata. Seria "Ziemia - planeta tajemnic" (niedziele o 12.00) zabierze widzów w podróż tropem największych fenomenów natury. Widzowie poznają Ziemię z zupełnie innej perspektywy, a na zdjęciach i filmach zobaczą zjawiska, które nauka wciąż z trudem potrafi wytłumaczyć.

Stacja nie zapomina również o miłośnikach motoryzacji. W nowej serii popularnego programu "Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki" (od 20 października, wtorki o godz. 19.00) tematem przewodnim zostaną maszyny i urządzenia wyposażone w niezwykle silny napęd. Widzowie poznają tajniki niezwykłych konstrukcji - od potężnych statków morskich po świat wyścigów samochodowych.

Na Discovery Science nie zabraknie również szczypty humoru. Seria "W sieci eksperymentów" (od 5 października, poniedziałki o godz. 19.00) to poszukiwania największych szaleńców Internetu. Ten wyjątkowy program prezentuje mieszankę najbardziej niesamowitych, śmiesznych, ale także dziwacznych doświadczeń, jakie trafiają na portal YouTube. Każdy z przedstawionych filmików zostanie poddany dogłębnej analizie ekspertów z wielu dziedzin nauki.

Od samego początku nadawania kanał Discovery Science HD dostępny jest w ofertach satelitarnych platform: Cyfrowy Polsat (pozycja numer 127) oraz w nc+ (pozycja numer 77).

Przypomnijmy, że obecnie portfolio kanałów Discovery Networks w Polsce to: Discovery Channel HD, Animal Planet HD, TLC HD, ID HD, Discovery Turbo Xtra HD, Discovery Science HD, Discovery Historia oraz Discovery Life.

Komentarze (1 - 10 z 22)

Rychło w czas. To ich psi obowiązek,by nadawać w ten sposób. Raczej powinni się wstydzić,że tak późno ;]
 32  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Obowiązek? Żartujesz gościu. :D
 30  
Kanały w HD które przerywają program reklamami mnie nie interesują.
A taki jest właśnie "Discovery Science HD".
 26  
super, a za 2 tyg wracamy do stalej ramowki jak to jest zrobione w HD! i reklamy w HD i krystalicznie głośnym dźwieku!
 11  
a UPC nadal w lesie......
 6  
PRZECIEŻ W LESIE NIE I UPC NIE ŚPI
 2  
TAKA RAMÓWKA JAK W SD TO SAMO MA DISCOVERY CHANNEL SD I DZWIEK NIE JEST TAKI KRYSTALICZNY ALE PRZECIEŻ NIE ZA 2 TYGODNIE TYLKO DZISIAJ
 2  
TY TESZ NIE ŻARTUJESZ JAK JA
 4  
U MNIE TEŻ BĘDZIE
 3  
W UPC TEZ TO BEDZIE ,,TYLKO POZNIEJ W 2030r jak sie dogadaja,,,chcialbym spotkac tego goscia odpowiedzialnego za polityke programowa to bym mu ,,NADUPCZYL ,,,,NAWET WIEJSKIE KABLOWKI MAJA TO W OFERCIE ,,A TE CIULE MYSLA ZE NADAWCA IM TO UJDOSTEPNI ZA FRIKO I JESZCZE IM WYBAKA
 1