Łukasz Szewczyk19.10.2015 (12:06)37 komentarzy

Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo walczą o ósmy multipleks DVB-T

Nadawcy walczą o miejsce w ramach tzw. ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Grupa Polsat poinformowała, że proponowane kanały na MUX8 planowane są jako w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnością wzroku i osób z niepełnosprawnością słuchu
Polsat HD
Telewizja Polsat w złożonych w KRRiT wnioskach koncesyjnych na kanały Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo na MUX 8 zobowiązała się do przygotowywania wszystkich nadawanych audycji w sposób umożliwiający ich odbiór przez osoby z dysfunkcją wzroku i osób z dysfunkcją słuchu. Oznacza to, że podejmuje zobowiązanie o wiele wykraczające poza wymagania prawne Unii Europejskiej i Polski.
Telewizja Polsat zadeklarowała również w swoich wnioskach bardzo wysoki udział audycji polskich i europejskich oraz pełną różnorodność programową (kilkanaście kategorii programowych) w konkursie na MUX8. - Widzowie najchętniej oglądają nasze polskie produkcje - mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat przekonuje, że jest gotowa przygotować atrakcyjną ofertę programową, na którą będą składały się zarówno seriale, filmy dokumentalne, reportaże, audycje publicystyczne, programy przyrodnicze, popularno-naukowe, edukacyjne czy rozrywkowe. Wszystkie na najwyższym poziomie programowym i zrealizowane przy użyciu najlepszych technologii telewizyjnych.

- Posiadane przez nas kompetencje - wiedza o rynku i preferencjach widzów oraz zasoby - w tym finansowe, pozwolą nam przygotować bardzo atrakcyjną propozycję programową nowych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej zorientowaną na produkcję polską - mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat planuje rozwijać produkcję własną oraz współpracę z innymi producentami telewizyjnymi. Do swoich programów Telewizja Polsat będzie chciała zaprosić - w zależności od tematyki - ekspertów i pasjonatów w danych dziedzinach, w tym. np. reprezentantów nauki, sportu, techniki, medycyny, znawców zdrowia i zdrowego żywienia, czy nowoczesnych technologii.

Oferta Telewizji Polsat będzie uniwersalna, ale jednocześnie przygotowana i przekazana widzom w sposób dla nich atrakcyjny i interesujący, uwzględniający wyzwania telewizji XXI wieku. Telewizja Polsat planuje więc postawić również na interaktywność programów, tak aby połączyć walory nowoczesnej telewizji i internetu. Dzięki temu oferta będzie miała szansę przyciągnąć również młodszą widownię.

Na decyzję Telewizji Polsat o wystartowaniu w konkursie na MUX8 wpłynęły również wyniki badania preferencji widowni dotyczące zapotrzebowania publiczności na ofertę poszczególnych nadawców. Niemal 60% badanych Polaków uznało , że w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej preferuje kolejny program Telewizji Polsat, co jest potwierdzeniem właściwego odczytywania przez nadawcę potrzeb widowni, odpowiedniego planowania i konstruowania programowego, łączącego się z wysoką jakością technologiczną, realizacyjną i finansową podejmowanych przedsięwzięć.

Komentarze (1 - 10 z 37)

niech te 3 wnioski zamienią na jeden... Polsat Reklama
 100  
tragedia zapowiada sie mix powtórek reklam i tv market!!!
 89  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
niech te 3 wnioski zamienią na jeden... Polsat Reklama
A jak sie maja utrzymac bez reklam?
 44  
tragedia zapowiada sie mix powtórek reklam i tv market!!!
Pomyliłes kanały to TVN ma ponad godzinne pasma zakupów i odrebny kanał zakupowy!!!!!
 27  
Znów będzie "Taniec z gwiazdami" główną atrakcją
 56  
TVP, Polsat i TVN przypomina mi partie polityczne: ciągle to samo albo zero zmian. Tak na prawdę w naziemnej brakuje kanału pogodowego z prawdziwego zdarzenia takie jak są w Stanach. I może brakuje sensownego kanału sportowego, który mógłby pokazywać sport na poziomie reprezentacyjnym. Ale mówi się o Discovery networks, że będą mieli swój kanał w naziemnej by pozkazać olimpiadę, więc jest szansa...
 44  
Napewno Trudne sprawy ,dlaczego ja ,malanowski i partnerzy
 41  
A tymczasem ruszył portal Polsatu News!!!!!
 11  
POLSAT CAFE VITA ,POLSAT VMAX,POLSAT LIFE,POLSAT HOME
ZAMIAST Polsat vita,polsat x,polsat show,polsat evo

POLSAT LIFE - OD NAUKI I INNĘ
POLSAT VMAX - FILM,POWTÓRKĘ ,I O SAMOCHODACH
POLSAT HOME - O DOMACH ,I ŻYCIU
POLSAT CAFE VITA - URODA I FIT I SPORT I MODA MESKA I DEMSKA I INNĘ
 14  
Przy ocenie poszczególnych wniosków, KRRiT powinna zażądać od nadawców doprecyzowania, jaki procent audycji będą stanowiły powtórki audycji i filmów emitowanych przez danego nadawcę w innych posiadanych przez niego kanałach DVB-T. Jeśli Polsat dostanie jakikolwiek nowy kanał, to wypełni go powtórkami z Polsatu, TV4 i TV6.
 21