Łukasz Szewczyk30.10.2015 (14:28)11 komentarzy

Komunikator GG zmienia właściciela

Najpopularniejszy polski komunikator internetowy GG (dawniej Gadu-Gadu) ma nowego właściciela. Został nim fundusz Xevin Investments.
Nowy właściciel informuje, że obecnie trwa proces weryfikacji i oceny prowadzonych prac rozwojowych. W ciągu kilku miesięcy inwestor przedstawi kierunki zmian i podejmie decyzje odnośnie dalszej strategii dla komunikatora. Bardzo liczna liczba użytkowników, którzy dzięki GG znajdują alternatywę dla rozwiązań oferowanych przez firmy globalne oraz bardzo silna pozycja usługi na rynku mobilnym, daje nadzieję na to, że komunikator ten pozostanie jednym z najpopularniejszych narzędzi do komunikacji w polskim Internecie.
Komunikator GG jest usługą komunikacyjną dostępną poprzez aplikację na komputery PC (systemy Windows, MacOS i Linux), w serwisie internetowym www.gg.pl oraz za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne (systemy Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian i JavaME).

Według wrześniowych wyników badania Megapanel PBI/Gemius komunikator GG odnotował 717 milionów odsłon krajowych mobilnych co daje mu (po wyłączeniu z Grupy Allegro-GG) samodzielną drugą pozycję w rankingu mobilnym za Grupą Wirtualna Polska a przed Grupą Onet-RASP. Zgodnie z danymi Megapanelu z rozwiązań niemobilnych GG skorzystało we wrześniu 2,9 miliona użytkowników (RU).

Komentarze (1 - 10 z 11)

Jakby powrócili do wersji GG 7. to by może mieli szanse.
 7  
Racja gg 7 było najlepsze ,potem powoli ten komunikator szedł na dno a szkoda.
 9  
czasy złote gg mineły.. teraz praktycznie są darmo smsy i rozmowy
 9  
wow! to to jeszcze istnieje??? :D kiedyś to była pierwsza rzecz po antywirusie którą się instalowało. Telefony jednak zabrały sporo ruchu z komputerów.
 13  
"Bardzo liczna liczba użytkowników, którzy dzięki GG znajdują alternatywę dla rozwiązań oferowanych przez firmy globalne oraz bardzo silna pozycja usługi na rynku mobilnym, daje nadzieję na to, że komunikator ten pozostanie jednym z najpopularniejszych narzędzi do komunikacji w polskim Internecie.". Widać, że fahofcy się zabrali za GG co to tylko tabelki w Excelu potrafią robić i to z 2-ma kolumnamy ZYSK i STRATA, a pojęcia o Internecie żadnego nie mają. GG się skończyło i nie ma siły, żeby wróciło do życia.
 4  
GG to już upadły trup, taki zombi.
 8  
Powinni podać do wiadomości w niedzielę w święto trupa :p
 2  
Za darmo to w r y j dać nie mogą dać nawet. Jak zapłacisz opłatę ryczałtową, to masz "za darmo" smsy.
 2  
No i mamy, spółkę z Cypru. Czyli kasa.
 4  
tylko raz mialem Gadu Gadu przez kilka dni. wszyscy sie tym tak podniecali, a mi to sie wcale nie podobalo. zawsze wolalem telefon. a nawet nie smsy tylko zwykle rozmowy i absolutnie nigdy video czaty.
 1