Łukasz Szewczyk04.11.2015 (17:21)2 komentarze

Ruszyło radio Medium Publiczne. "Chcemy dyskutować, wspólnie wątpić i myśleć"

Wystartowało nowe radio Medium Publiczne, którego audycji na razie można słuchać wyłącznie w internecie. Twarzami projektu są znani dziennikarze - Ewa Wanat (była szefowa TOK FM i RDC), Tomasz Stawiszyński oraz Rafał Betlejewski.
Wanat, Stawiszynski i Betlejewski - Radio Medium Publiczne / Fot. MediumPubliczne.pl
Pod koniec października 2015 roku swoją działalność rozpoczęło radio Medium Publiczne, którego pierwsze audycje w systemie VOD ("na życzenie") już można słuchać pod adresem MediumPubliczne.pl.
Radiowy projekt tworzą Ewa Wanat, Tomasz Stawiszyński i Rafał Betlejewski. "Chcemy dyskutować, ale w nowy, rzeczowy sposób. Nie chcemy się kłócić - chcemy wspólnie wątpić i myśleć" - zapowiadają. Twórcy projektu zapraszają także do współtworzenia nowego radia. "Szczególne zaproszenie kierujemy do aktywistów, działaczy na rzecz pożytku publicznego, do twórców projektów społecznych i organizacji pozarządowych. Zapraszamy też intelektualistów, którzy chcieliby przedstawiać świat myśli i nauki. Szukamy osób pracujących z ludźmi, leczącymi traumy, edukatorów" - czytamy na stronach projektu.


Dodajmy, że radio ruszyło w ramach projektu Medium Publiczne, które tworzy zespół dziennikarzy zawodowych i obywatelskich, ekspertów oraz działaczy społecznych. Jak zapowiadają, radio będzie wolne od nacisków politycznych, które będzie przyglądać się władzy krytycznie - wolne od prymatu religijnego i kościelnego, nastawione na wartości wspólnotowe, obywatelskie, promujące aktywizm społeczny, otwarte debatowanie i myślenie, pokazujące wątpliwości i słabości współczesnego obywatela świata, mówiące o problemach globalnych, prezentujące prawdziwe historie ludzi żywym językiem. Nowe radio będzie także antywojenne, nie będzie się godzić na język przemocy i nienawiści. Radio będzie także wolne od nacisków ekonomicznych.

Komentarze (1 - 2 z 2)

I bardzo dobrze, sami będą mogli się przekonać ile będą mieć słuchaczy. Internet to obecnie najlepszy weryfikator. Nie pomogły obrazliwe teksty pani Wanat, kłamstwa i intrygi Lisa i prowokacja Wojewódzkiego. Wszysto w łeb wzięło, PO władze straciło. Nie chce tu uprawiać polityki ale te wybory pokazaly jak media masowe są slabe w porównaniu z internetem. Ludzie dzięki internetowi docierają do prawdy, nie dają juz sobą manipulowaćjak dawniej a sprzedaż Gazety Wyborczej malejeo czym informują portale branżowe.
 2  
Prawdy? Czyli w większości niezweryfikowanych wiadomości z marnych źródeł? Bo niestety tak się właśnie dzieje. Co do GW to sprzedaż całej prasy spada, nie tylko Wyborczej.
 5