Łukasz Szewczyk05.11.2015 (17:47)36 komentarzy

TV#, Kiwi TV, Zoom TV i WP1 trafią na ósmy multipleks DVB-T

Wkrótce oferta naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) poszerzy się o nowe kanały telewizyjne. KRRiT właśnie przyznała koncesję na nadawanie w ramach tzw. ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) czterech nowych kanałów, które uruchomią: Wirtualna Polska, Agora, ZPR Media i PIKE.
pilot i telewizor
Krajowa Rada Radiofonii i Telefonii ułożyła ofertę tzw. ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Do trzech kanałów Telewizji Polskiej dołączą cztery nowe.
Koncesję na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie ósmym programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym, promującego aktywny rozwój człowieka, zawierającego audycje poświęcone zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzującego aktywność fizyczną KRRiT przyznała zależnej od Agory spółce Green Content na program Kiwi TV. Więcej o nowym kanale TUTAJ.

Na rynku telewizyjnym zadebiutuje także Wirtualna Polska, która uruchomi kanał WP1. Spółka otrzymała trzymała koncesję na rozpowszechnianie programu o charakterze uniwersalnym, poświęconego rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego, emitującego audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów, interaktywnego i przyjaznego dla odbiorców. Więcej o nowej telewizji TUTAJ.

Z kolei koncesję na rozpowszechnianie programu o charakterze uniwersalnym, prezentującego aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierającego audycje poświęcone samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych otrzymała założona przez Polska Izbę Komunikacji Elektroniczną spółka Cable Television Network & Partners, która stworzy kanał Zoom TV.

W ofercie znajdzie się także filmowy kanał TV#, który uruchomi należąca do Grupy ZPR Media spółka TV Spectrum. Zgodnie z koncesją, w ofercie nowej stacji co najmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 6.00-23.00 zajmą filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe.

Komentarze (1 - 10 z 36)

jest agora! wreszcie cos dla gejow i lesbijek w naziemnej
 51  
to już kpiny.Startuje w konkursie Discovery i przegrywa we wszystkich kategoriach pomimo że to globalny gracz z doświadczeniem i środkami , a wygrywają ...ci co mają wygrać aby tworzyć monopol.Jak dla mnie ten mux może nie istnieć .Zamiast wprowadzać nowych graczy silnych kapitałowo to stawiają na ekperymenty i monopolizację
 136  
W ofercie znajdzie się także filmowy kanał TV#, który uruchomi należąca do Grupy ZPR Media spółka TV Spectrum. Zgodnie z koncesją, w ofercie nowej stacji co najmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 6.00-23.00 zajmą filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe.
Skoro w kanale filmowym tylko 30% czasu mogą zajmować filmy i seriale, a w domyśle 70% reklamy i inne badziewie, to ja świergolę taki kanał filmowy.
 75  
cóż za pośpiech kierował przy ogłaszaniu wyników czyżby bali się że przyjdzie nowa miotła i ich wymiecie dlatego pewnie nie ma TVRepublika
 6  
Uklady i nic wiecej starzy wyjadacze
 48  
TV Republika wogole nie startowała.W procesie koncesyjnym. Więc aluzje zbędne.
 28  
Kiedys smiali sie z abonentow mowiac, ze sa frajerami. Teraz widze, ze prawdziwymi frajerami sa uzytkownicy dvb-t. Kto wie moze wlasnie o to chodzi aby abonenci nie mieli po co przechodzic do dvb-t.
 20  
Co minusa dajecie ? maja was w dupie i daja wam w dvb-t smieci a nie kanaly. robia was jak dzieci a wy cieszcie sie bo za darmo wiec co tam moga was robic jak dzieci.
 13  
"leśne dziadki" pokazały stan swego umysłu!!!!
 20  
@doji26 Ale kogo to obchodzi co masz do powiedzenia na temat DVB-T? Jesteś zadowolony z wydawania kasy platformom, to Twoja sprawa ;)
 4