Łukasz Szewczyk06.11.2015 (15:32)4 komentarze

Filmy, animacje i seriale Disneya w kanałach FilmBox

Spółka Kino Polska TV zawarła pierwszą w swojej historii umowę z The Walt Disney Company. Dzięki niej widzowie zobaczą w najbliższych tygodniach i miesiącach przebojowe seriale, filmy oraz animacje na kanałach FilmBox w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) oraz na platformie VOD - FilmBox Live.
FilmBox
Wśród wielu tegorocznych produkcji, do których licencje zakupiła spółka Kino Polska TV S.A., znajduje się wyprodukowany przez ABC Studios serial "American Crime", nominowany w 2015 r. do dziesięciu nagród Emmy. Umowa obejmuje także animowane hity "Samoloty 2", "Wielką Szóstkę" oraz dwa filmy z popularnej serii o Dzwoneczku (wróżce z Piotrusia Pana): Dzwoneczek i tajemnica piratów" oraz "Dzwoneczek i bestia z Nibylandii". Dodatkowo pakiet zawiera także aktorskiego "Kopciuszka" w reżyserii Kennetha Branagha z gwiazdorską obsadą (Helena Bonham Carter, Cate Blanchett i znany z "Gry o tron" Richard Madden).
- Dzięki filmowym hitom i popularnym serialom zakupionym od Disneya widzowie kanałów FilmBox w Europie zobaczą kolejną porcję najnowszych premierowych produkcji, tym razem z ukochanymi disneyowskimi postaciami i czołowymi hollywoodzkimi aktorami w poruszających historiach dla widzów w każdym wieku - komentuje Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

Kino Polska TV planuje wyświetlać zakupione tytuły w kanałach FilmBox w Polsce, Czechach, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji oraz w innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Firma zakupiła też prawa do dystrybucji tych filmów w ramach usług SVOD na platformie FilmBox Live.

Komentarze (1 - 4 z 4)

"Seriale, filmy i animacje Disney`a w kanałach FilmBox" > cóż za brzydki błąd w tytule
 4  
Tym samym prawa premium Disneya straciło HBO. :P
 6  
te kanały jako dodatkowo płatne to gnioty do kwadratu.
 6  
PTK , zgadzam się tylko częściowo z tobą. Mają jedną perełkę w repertuarze FilmBox ArtHouse
 1