Łukasz Szewczyk24.11.2015 (22:47)2 komentarze

Grzegorz Chlasta nowym redaktorem naczelnym RDC

Od grudnia 2015 roku stanowisko Dyrektora Programu - Redaktora Naczelnego Polskiego Radia RDC obejmie Grzegorz Chlasta. Redakcją Publicystyki pokieruje Aleksandra Głogowska.
Uchwałą Zarządu Polskiego Radia RDC z dniem 1 grudnia 2015 r. stanowisko Dyrektora Programu - Redaktora Naczelnego obejmie Grzegorz Chlasta. Jego dotychczasową funkcję Kierownika Redakcji Publicystyki przejmie Aleksandra Głogowska.
Grzegorz Chlasta / fot. Marzena Stoklosa
Grzegorz Chlasta / fot. Marzena Stoklosa
Grzegorz Chlasta zaczynał w Radio "S" Poznań. Współpracował z Sekcją Polską Radia BBC. W latach 1994-2007 pracował w Telewizji Polskiej S.A., pełniąc funkcje m.in. reportera, wydawcy i autora programów publicystycznych. Dla TVP Polonia przygotowywał Magazyn Polonijny z Wielkiej Brytanii. Przez kilka lat był też rzecznikiem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. W latach 2007-2013 był pomysłodawcą, autorem i prowadzącym "Popołudnie Radia TOK FM". Ukończył polonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na antenie RDC od poniedziałku do czwartku prowadzi "Poranek RDC" (7:00-9:30). Od maja 2013 r. pełnił funkcję Kierownika Publicystyki RDC. 24 września br. uchwałą Zarządu RDC powierzone zostały mu obowiązki Dyrektora Programu - Redaktora Naczelnego Rozgłośni.

Aleksandra Głogowska / fot. Marzena Stoklosa
Aleksandra Głogowska / fot. Marzena Stoklosa
Aleksandra Głogowska w latach 2003-2006 była wydawcą "Poranka Radia TOK FM" i sekretarzem redakcji TOK FM. Następnie (2007-2013) wydawała i współtworzyła "Popołudnie Radia TOK FM". Wcześniej była producentem "Wydarzeń" Polsatu i współpracowała z TVP Info. Studiowała w Instytucie Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 2013 współtworzy i wydaje poranne pasmo Polskiego Radia RDC.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Panie Redaktorze Naczelny proszę przywrócić na antenę świetną audycję Bogdana Fabiańskiego Wieczór i Noc dj-ów. Jest w Polsce mnóstwo ludzi, którzy na to czekają...
 0  
blagam o powrot na antene programu rozrywkowego Pol zartem, pol serio ktora prowadzili A Orzech i M Wiernik
 0