Łukasz Szewczyk26.11.2015 (13:20)brak komentarzy

Piotr Fronczewski w serialu HBO "Pakt"

W niedzielę (29 listopada 2015 roku) w serialu HBO "Pakt" pojawi się Piotr Fronczewski. Wciela się w postać profesora Lecha Strojnowskiego, który związany jest z katolickim środowiskiem inteligenckim.
Piotr Fronczewski w serialu "Pakt" (HBO
Piotr Fronczewski gra Lecha Strojnowskiego, profesora ekonomii, który związany jest z katolickim środowiskiem inteligenckim. Strojnowski zaangażowany był w prowadzenie Akademii Liderów w Konarach, do której w latach dziewięćdziesiątych przyjeżdżali studenci, wśród nich Daniel Grodecki (Jacek Poniedziałek). Daniela i jego kolegów z Akademii Liderów łączyło podobne myślenie o moralności, ekonomii i o Polsce, a także fascynacja osobą profesora Strojnowskiego. Po zakończeniu wakacyjnej Akademii Liderów jej uczestnicy utrzymali więzi, które się wtedy nawiązały.
Premiera czwartego odcinka serialu "Pakt" z udziałem Piotra Fronczewskiego odbędzie się w niedzielę, 29 listopada o godz. 20.10 w HBO. Odcinek czwarty jest już dostępny w HBO GO.


"Pakt" to nowy polski serial produkcji HBO Europe, którego akcja rozgrywa się w realiach współczesnej Polski. Opowiada historię, która połączyła świat biznesu, polityki i mediów. Głównym bohaterem serialu jest Piotr Grodecki (Marcin Dorociński), znany dziennikarz śledczy, który wpada na trop dużej afery finansowej. Mimo sprzeciwu redakcji, Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji artykułu, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. W toku prowadzonego śledztwa Piotr odkrywa, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar. Z pomocą Weroniki (Marta Nieradkiewicz), agentki CBŚ, poznaje drugie dno tej afery.

W serialu "Pakt" występują Marcin Dorociński, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Jacek Poniedziałek, Edward Linde-Lubaszenko, Marcin Wojciechowski, Anna Radwan, Alicja Dąbrowska, Witold Dębicki, Marcin Perchuć, Adam Woronowicz, Magdalena Boczarska, Wojciech Mecwaldowski i Piotr Fronczewski.

Premiery kolejnych odcinków serialu HBO "Pakt" można oglądać co niedzielę o godz. 20.10 w HBO. Serial jest również dostępny w serwisie HBO GO. Kolejne odcinki serialu "Pakt" w serwisie HBO GO pojawiają się z tygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do premiery w HBO.