Łukasz Szewczyk26.11.2015 (14:03)1 komentarz

Specjalny dokument "Terroryzm: zamachy w Paryżu" na History i CI Polsat

Cały świat żyje tragicznymi wydarzeniami we Francji. Medialny koncern A+E Networks Poland na kanałach dokumentalnych History oraz CI Polsat pokaże specjalny dokument o ostatnich zamachach w Paryżu, w których straciło życie 130 osób.
GettyImages
Dokument "Terroryzm: zamachy w Paryżu" przygląda się tragedii, która wydarzyła się w stolicy Francji w piątek, 13 listopada 2015 roku, w kontekście współczesnego międzynarodowego zagrożenia terroryzmem. Tuż po zamachach w Paryżu 2 ekipy telewizyjne przez 7 dni nagrywały wywiady ze świadkami, lekarzami, którzy brali udział w akcji ratunkowej, ekspertami ds. terroryzmu oraz z właścicielem sali koncertowej Bataclan.
Ekipa udokumentowała również całonocną akcję francuskiej policji w dzielnicy Saint Dnis w środę 18 listopada i jej następstwa.

Akty terroru w Paryżu przypominają inne ważne wydarzenia z ostatnich lat, które wpłynęły na sytuację międzynarodową: atak 11 września 2001 roku w Nowym Jorku i Pennsylwanii; zamachy w Madrycie w 2004 roku i w Londynie w 2005 roku; wtargnięcie do siedziby redakcji Charlie Hebdo w Paryżu w styczniu 2015; strącenie rosyjskiego samolotu pasażerskiego nad Półwyspem Synaj, a także krwawe wydarzenia w Beirucie z 12 listopada 2015 roku, dzień przed zamachami w Paryżu.

- Ten wyjątkowy dokument pokazuje ataki Paryżu w szerszym kontekście. Dzięki poruszającym materiałom zdjęciowym, relacjom mieszkańców Paryża, opinii ekspertów, przyglądamy się, jak niedawne akty terroru zmieniły bieg historii - mówi Rachel Job, dyrektor ds. treści programowych w kanale History w A+E Networks UK.

Premiera dokumentu "Terroryzm: zamachy w Paryżu" na kanale History odbędzie się w środę, 2 grudnia o godz. 21:00 (powtórki w czwartek, 3 grudnia o godz. 00:00 oraz 21:00) oraz na kanale CI Polsat w czwartek, 3 grudnia o godz. 23:00.

Program "Terroryzm: zamachy w Paryżu" został wyprodukowany na zlecenie History przez NBC Peacock Productions.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Na kanale History to tylko grzebanie w koszach ze śmieciami.
 0