Łukasz Szewczyk03.12.2015 (16:17)10 komentarzy

Europa bawi się we Wrocławiu, czyli Sylwester z TVP2

Sześć godzin muzyki i szampańskiej zabawy, największe polskie i światowe przeboje, gwiazdy polskiej sceny muzycznej, wykonawcy z zagranicy, realizacyjny rozmach, multimedialna scenografia - taki będzie tegoroczny Sylwester z TVP2. Prowadzą Mlynkowa,Kammel i Musiał.
Sylwester z Dwójką
Imprezy noworoczne we Wrocławiu to już tradycja TVP2. Realizowany z wyjątkowym rozmachem, sylwestrowy koncert każdego roku śledzi kilkumilionowa widownia. Tym razem, podczas najgorętszej nocy w roku, wrocławski Rynek rozbłyśnie wszystkimi kolorami Europy, stając się jej gorącym centrum. "Sylwester z Dwójką" wystartuje 31 grudnia 2015 roku o godz. 20:00 i potrwa sześć godzin, w trakcie których artyści - największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i wyjątkowi wykonawcy z zagranicy - przeniosą widzów w muzyczną podróż przez całą Europę. To ukłon w stronę Wrocławia, który już w styczniu oficjalnie stanie Europejską Stolicą Kultury 2016.
Na scenie wystąpi plejada muzycznych znakomitości: Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Sarsa, Margaret, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Dawid Podsiadło, Feel, Hey, Ira, Varius Manx, Kasia Stankiewicz, Rafał Brzozowski, Ewelina Lisowska, Natalia Przybysz, Natalia Schroeder, Kasia Cerekwicka, Natalia Nykiel, Krzysiek Zalewski, Kasia Popowska, chór Sound'n'Grace, a także finaliści "The Voice Of Poland" (Krzysztof Iwaneczko, Ana Andrzejewska, William Prestigiacomo i Tobiasz Staniszewski). Pojawią się także gwiazdy z zagranicy. Podczas "Sylwestra z Dwójką" zaśpiewają: Kate Ryan, zespół OMD i formacja The Stranglers.

Koncert poprowadzi znane i lubiane trio z programu "The Voice of Poland": Halina Mlynkowa, Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Dołączy do nich nowa prowadząca "Pytania na Śniadanie" - Marcelina Zawadzka. Tradycyjnie nie zabraknie kabaretu. Widzów Dwójki bawić będzie duet: Ewa Błachnio z kabaretu Limo i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Tegoroczny, sylwestrowy koncert zrealizowany zostanie z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań, umożliwiających m.in. uzyskanie efektu obrazu trójwymiarowego. Oprawę taneczną widowiska zapewni VOLT w choreografii Agustina Egurroli. Artystom będzie towarzyszyć zespół profesjonalnych muzyków - Pszona Band po przewodnictwem Krzysztofa Pszony, kierownika muzycznego programu "The Voice of Poland".

Wydarzeniom na scenie głównej towarzyszyć będzie szalona prywatka z udziałem młodych, barwnych, pełnych życia i otwartości na świat Europejczyków. We Wrocławiu spotkają się po raz pierwszy. Podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat Polski, marzeniami na nadchodzący rok, opowiedzą, jak w ich krajach obchodzi się Sylwestra, a do domów zabiorą niezapomniane wspomnienia i wyjątkową atmosferę Wrocławia. Gospodarzem "europejskiej prywatki" będą Damian Michałowski z Radia ZET oraz Maciej Musiał. Atmosferę dodatkowo podgrzeje chór Sound'n'Grace i zespół bębniarzy.

"Sylwester z Dwójką" to także okazją, by powtórzyć sukces Social TV, znany widzom TVP2 m.in. z ostatniej edycji "Voice of Poland". Uczestnicy Sylwestrowej zabawy będą mogli wysłać SMS-y z życzeniami noworocznymi, a następnie zobaczyć je na ekranie telewizora. Nie zabraknie także atrakcji dla Internautów. Zdjęciami z noworocznej imprezy będzie się można podzielić z widzami w całej Polsce. Najciekawsze, opublikowane na Facebooku fotografie, trafią na ekrany.

"Sylwester z Dwójką. Europa bawi się we Wrocławiu" - 31 grudnia, od godz. 20:00 "na żywo" na antenie TVP2.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Czyli powtórka z lat ubiegłych...
 4  
Myślałem że Polsat dołożył do pieca, ale chyba TVP zorganizuje lepszy koncert.
 6  
uuu no nie wiadomo teraz co i jak myślałem że Polsat dał do pieca a tu prosze TVP po za kilkoma artystami wypada bardzo fajnie nie wiadomo co oglądać trzeba sie bedzie zastanowić no i ciekawe czy TVN zrobi
 3  
Muzycznie trochę lepiej niż przaśny Polsat. Oczywiście bez Maryli się nie obejdzie.
 4  
a czemu nie ma Libera na liście a jest Natalia Szoreder czy ona sama wystąpi
 1  
Aha. Czyli zarówno Polsat jak i TVP mogą puścić Sylwka z poprzedniego roku i nikt się nie kapnie.
 1  
najwięcej artystów mają, ale chyba Polsat wygra, 3mln ogladalnosci polsat, 2.5 tvp i 1.5 mln tvn tak szacuję.
 2  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
nie rozumiem ludzi którzy piszą "powtórka z powtórek" debile debile debile, gdyby wyciąć wszystkie gwiazdy z sylwestra z z polsatem, dwójką i tvn, to kto by został na tej scenie? no kto? macie lepsze pomysły? bo poza nimi w Polsce są chyba tylko jeszcze "gwiazdy" które już od dawna nie występują na scenie albo nie istnieją już,
 0  
Ciekawe czy na odchodne obecna ekipa TVP zrobi sobie żarty z Kaczyńskiego jak rok temu zrobił to kabaret w czasie koncertów.
Mam nadzieje że tak :)
 0  
TVP jako telewizja publiczna która żyje z naszych podatków i abonamentu powinna co roku robić tego Sylwestra w innym mieście. Dlaczego znowu Wrocław?
 1