Łukasz Szewczyk16.12.2015 (16:07)5 komentarzy

Kryminalny serial "Gomorra" w styczniu na antenie Ale kino+

W styczniu 2016 roku kanał Ale kino+ rozpocznie emisję kryminalnego serialu "Gomorra", który inspirowany jest głośną powieścią Roberta Saviano oraz jego adaptacją w reżyserii Matteo Garrone. To bardzo realistyczne, niemalże reporterskie spojrzenie na bezwzględny świat neapolitańskiej kamorry.
"Gomorra"
W 2006 roku światem literatury wstrząsnęła debiutancka powieść 27-letniego Roberta Saviano. "Gomorra - podróż po imperium kamorry" to wnikliwe spojrzenie na świat mafii neapolitańskiej, jej powiązania z gospodarką i polityką. Saviano z reporterskim zacięciem sportretował mechanizmy działania południowowłoskiej przestępczości zorganizowanej, która swoją potęgę zbudowała na handlu bronią i narkotykami. Co więcej, podał nawet prawdziwe nazwiska mafijnych bossów. Książka stała się hitem wydawniczym, przetłumaczono ją na 40 języków, a w 2007 "The New York Times" umieścił ją na swojej liście 100 najlepszych książek non fiction. Z wielką sławą przyszło jednak śmiertelne zagrożenie - mafia wydała na Saviano wyrok śmierci, a pisarz musiał opuścić Neapol. W 2008 powieść zekranizował Matteo Garrone. Dzięki dokumentalnej sile rażenia, jego "Gomorra" otrzymała wiele nominacji i nagród, w tym Grand Prix na festiwalu w Cannes w 2008. Na fali popularności powieści i filmu powstał serial kryminalny, którego współscenarzystą jest Roberto Saviano.
Bohaterami serialu są członkowie rodziny Savastano - gangsterskiego klanu, w którym obowiązuje zasada bezgranicznej lojalności i posłuszeństwa. Ich największym wrogiem i konkurentem jest grupa, na której czele stoi Salvatore Conte. Konflikt między nimi nasila się, gdy Don Pietro Savastano wysyła swoich ludzi - Cyria i Attilia - by podpalili posiadłość rodziny Conte. Dochodzi do krwawej i bezwzględnej wojny gangów, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Wrzucony w sam środek wydarzeń Cyrio postanowi wykorzystać okazję i przeciwstawić się wieloletniej, mafijnej tradycji: podejmie próbę, aby zostać nowym szefem gangsterskiego imperium Neapolu.

Serial "Gomorra" na antenie Ale kino+ będzie nadawany w każdą środę stycznia o godz. 20:10.

Komentarze (1 - 5 z 5)

serial bardzo mocny- polecam. ja go widzialem ponad 1.5 roku temu. byly informacje o 2 sezonie, ze pojawi sie w 2016.
 6  
Serial bardzo dobry, tym którzy nie ogladali a lubia takie klimaty serdecznie polecam! Pierwszy sezon mega, w 2016 kolejny ma być :)
 3  
Serial świetny. Kto lubi mocne kino to polecam. Czekam z niecierpliwością na 2 sezon
 1  
Drugi sezon Fargo i teraz Gomorra? Nooo Ale Kino bardzo mocno zaczyna nowy rok, świetnie!
 6  
Ja się już nie mogę doczekać drugiego sezonu. Serial jest zaje....bisty.
 3