Łukasz Szewczyk21.12.2015 (0:16)brak komentarzy

Święta w Universal Channel, 13 Ulica i Scifi

Akcja, komedia, thriller. W nadchodzące Święta kanały Universal Channel, 13 Ulica oraz Scifi przygotowały wiele propozycji dla entuzjastów wszystkich gatunków filmowych. Na Universal Channel królować będą świąteczne komedie i romanse, na 13 Ulicy - dramaty i kryminały, z kolei na Scifi - filmy katastroficzne, fantasy i science fiction.
Universal Channel
W przeddzień Wigilii, w środę 23 grudnia, Universal Channel pokaże "Miłość na święta" - uroczą komedię romantyczną w świątecznej oprawie. Po dwuletniej służbie w marynarce Bobby (Rob Mayes) wraca do rodzinnego miasta. Spotyka tam dawną koleżankę, Heather (Shantel Vansanten), która reżyseruje sztuki teatralne. Heather zaprasza Bobby'ego go na inscenizację "Opowieści wigilijnej". Gorące uczucie wisi w powietrzu...
Pierwszego dnia Świąt, w piątek 25 grudnia, stacja wyemituje m.in. przezabawną komedię "Gwiazdka z eks". Z powodu zamieci śnieżnej cała okolica zostaje sparaliżowana. Noelle (Kristy Swanson) jest więc zmuszona spędzić Boże Narodzenie w towarzystwie swojego byłego męża (Dean Cain). Te święta zweryfikują, czy to, co oboje do siebie czują, bardziej ich dzieli czy łączy.

Również 25 grudnia widzowie Universal Channel będą mieli okazję obejrzeć kolejny wspaniały film familijny - "Mój Św. Mikołaj" - w którym nie zabraknie świątecznej magii. Jen (Samaire Armstrong), samotna mama, zabiera syna do galerii handlowej na spotkanie ze świętym Mikołajem. Przebrany mężczyzna wpada kobiecie w oko. Jen nie ma jednak pojęcia, kim przebieraniec jest naprawdę...

13 ulica
W okresie świątecznym 13 Ulica zaprosi widzów na prawdziwą filmową ucztę. W Wigilię, w czwartek 24 grudnia, stacja pokaże "Zeznanie" - trzymający w napięciu dramat sądowy. Adwokat Roy Bleakie (Alec Baldwin) musi wybrać: albo obroni mordercę (Ben Kingsley) i zarobi na tym ogromne pieniądze, albo będzie uczciwy wobec własnego sumienia i wobec oskarżonego, który chce dla siebie... sprawiedliwego wyroku.

W pierwszy dzień Świąt, w piątek 25 grudnia, 13 Ulica wyemituje thriller "Zamknięta księga". Niewidomy pisarz, Sir Paul (Tom Conti) zatrudnia asystentkę, Jane (Daryl Hannah). Miła, uczynna i cierpliwa kobieta początkowo nie daje po sobie poznać, że w rzeczywistości realizuje swój złowieszczy plan, który ma zamienić życie pisarza w koszmar...

Z kolei drugiego dnia Świąt, w sobotę 26 grudnia, widzowie 13 Ulicy zobaczą "Obietnicę" - świetny kryminał z Jackiem Nicolsonem w roli głównej. W małym miasteczku zostają odnalezione zwłoki dziewczynki. Detektyw Jerry Black informuje rodziców o tragedii i składa wobec matki przysięgę, że złapie zabójcę zanim przejdzie na emeryturę. Dochodzenie kończy się nadzwyczaj szybko, ale jego wynik nie daje detektywowi spokoju. Black postanawia kontynuować śledztwo na własną rękę.


SciFi
Kanał Scifi zapewni widzom wiele emocji, oferując solidne kino science fiction. We wtorek 22 grudnia stacja wyemituje thriller ekologiczny "Fala ognia". Nowoodkryte źródło energii - lotne paliwo Helios - przedostaje się w głąb Ziemi, wywołując ogromne eksplozje i chaos na powierzchni planety. W sobotę 26 grudnia Scifi zaprasza na apokaliptyczny film "Burzowy Armagedon". Inteligentne oprogramowanie przejmuje kontrolę nad siecią komputerów amerykańskiego Departamentu Obrony, wywołując zgubne w skutkach anomalie pogodowe. Z kolei 30 grudnia stacja pokaże film science fiction "10 w skali Richtera". Gdy Los Angeles nawiedzają coraz silniejsze ruchy tektoniczne, grupa naukowców usiłuje powstrzymać niszczycielski żywioł.

Pierwszego dnia Świąt, w piątek 25 grudnia, Scifi zaprosi także na dwie produkcje w świąteczno-familijnym klimacie. Na początek widzowie obejrzą rozgrywający się w średniowieczu film fantasy "Świąteczny smok", w którym osierocona dziewczyna wraz z grupą przyjaciół wyruszy na niebezpieczną wyprawę, aby ocalić ducha dawno zapomnianego święta zimowego. Następnie stacja wyemituje "Kłopoty rodu Pożyczalskich" - adaptację popularnej powieści Mary Norton, w której kieszonkowych rozmiarów Pod (Christopher Eccleston) i jego miniaturowa rodzina starają się przetrwać niezauważeni pod podłogą domu, który zamieszkują regularnych rozmiarów ludzie.