Łukasz Szewczyk07.01.2016 (13:02)2 komentarze

Gala Mistrzów Sportu na żywo w TVP1. Prowadzą Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski

10 najlepszych sportowców Polski poznają widzowie Telewizji Polskiej już w sobotę (9 stycznia 2016 roku) podczas Gali Mistrzów Sportu 81. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i TVP. Transmisja na antenie TVP1 oraz w internecie.
Podczas Gali, poza najlepszymi sportowcami, ogłoszeni zostaną także laureaci w innych, wybranych przez Kapitułę Plebiscytu, kategoriach, m.in.: Trener Roku, Odkrycie Roku, Drużyna Roku, Impreza Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny oraz Superczempion.
Galę poprowadzą: Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. Wśród wręczających statuetki "Czempiona" pojawią się m.in. poprzedni zwycięzcy Plebiscytu: Irena Szewińska, Robert Korzeniowski, Ryszard Szurkowski a także: Tomasz Majewski, Monika Pyrek czy Leszek Blanik. Na uczestników i widzów czekają liczne atrakcje artystyczne. Reżyserem Gali jest Jacek Kęcik.

Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu połączona z ogłoszeniem laureatów odbędzie się w Teatrze Polskim, a towarzyszący jej Bal Mistrzów Sportu - w hotelu Hilton. Reportaż z balu będzie można obejrzeć w Jedynce 10 stycznia o godz. 15:20.

Będzie to już 81. edycja Plebiscytu, który od 1926 r. jest organizowany przez "Przegląd Sportowy". Nieprzerwanie od 2003 r. impreza związana jest z Telewizją Polską, ciesząc się dużą popularnością wśród widzów - ostatnią Galę Mistrzów Sportu śledziło w czasie najwyższej oglądalności na antenie TVP1 aż 3 mln 687 tys. widzów (dane: Nielsen Audience Measurement). Średnie udziały wyniosły 22 proc. - to oznacza, że widowisko obserwował co piąty Polak, który wówczas oglądał telewizję.

Tradycyjnie najlepszych sportowców ostatnich dwunastu miesięcy wybierają kibice, spośród 20-osobowej grupy. Widzowie głosy na swoich ulubieńców mogli oddawać za pomocą kuponów zamieszczanych w "Przeglądzie Sportowym", a także przez głosowanie internetowe (trwa do piątku, 8 stycznia do godz. 12:00). W ubiegłym roku w Plebiscycie zwyciężył dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, Kamil Stoch.

Na początku Gali ogłoszone zostaną wstępne wyniki, na podstawie których widzowie poznają nazwiska finałowej dziesiątki. Prowadzący widowisko nie ujawnią jednak kolejności na poszczególnych miejscach, a kibice jeszcze w trakcie show będą mogli (za pomocą sms-ów) oddawać głosy na swoich faworytów.

Transmisja Gali Mistrzów Sportu w sobotę (9 stycznia 2016 roku) od godziny 20.45 na antenie TVP1 oraz w Internecie pod adresem: sport.tvp.pl

Komentarze (1 - 2 z 2)

To ten od Stefana Ch*a?
 4  
Ciekawe która będzie Parfianowiczowa ?
 1