Łukasz Szewczyk12.01.2016 (0:01)36 komentarzy

Piotr Kraśko po 25 latach odchodzi z TVP. "Do zobaczenia"

Piotr Kraśko, jeden z popularniejszych dziennikarzy Telewizji Polskiej, po 25 latach żegna się z widzami. To kolejna zmiana po objęciu sterów TVP przez byłego polityka PiS. Obecnie dziennikarza można słuchać m.in. w Radiu TOK FM.
To było łatwe do przewidzenia. Piotr Kraśko to dziennikarz, który figurował na tzw. "czarnej liście" PiS-u dziennikarzy do zwolnienia. Od kilku dni szefem Telewizji Polskiej jest Jacek Kurski, były polityk PiS. Odejście dziennikarza z TVP było kwestią czasu.
Dziennikarz od kilku dni był odsuwany od prowadzenia "Wiadomości" TVP1, których był jednocześnie szefem. Z widzami pożegnał się za pośrednictwem internetu:
25 lat w TVP, 12 w "Wiadomościach", 11 wieczorów wyborczych, 2 konklawe, parę wojen, huraganów i trzęsień ziemi, tysiące wyjątkowych i zwyczajnych ludzkich historii, tragicznych i radosnych wydarzeń, setki cudownych spotkanych ludzi - szczęście pracy ze świetnym zespołem, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim. Bardzo, bardzo dziękuję za te niezwykłe lata, wszystkiego dobrego i do zobaczenia :) - napisał Piotr Kraśko na Twitterze
Niewykluczone, że wkrótce Piotr Kraśko zadebiutuje na innej antenie telewizyjnej. Na chwile obecną dziennikarza można słuchać w Radiu TOK, gdzie jest gospodarzem środowych poranków (między 7 a 9 rano).

Przypomnijmy, że Piotr Kraśko jest znanym dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Od początku swojej dziennikarskiej kariery związany był z Telewizją Polską - pracował jako dziennikarz, a także korespondent stacji w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2012 kierował redakcją "Wiadomości" TVP1. Laureat Wiktora w kategorii "Najlepszy prezenter" i "Prezenter telewizyjny".

Komentarze (1 - 10 z 36)

Hejt czas start!
 26  
No teraz będzie telewizja jak się patrzy!
TV Trwam stawiane jest na wzór - ~96% czasu poświęcone jednej partii (patrz sprawozdanie KRRiT).
Ale mam nadzieję, że w TVPrezesa będzie lepiej i ten wynik osiągnie 100%!
Powodzenia - jedna partia, jedna wizja, jedna telewizja!
-_-
 34  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
nich ginie
 53  
Nie może być. Przecież tvp to firma rodzinna jak sie patrzy.Nikt tam z przypadku nie pracował przez tyle lat. Duet Woronicza-Wiejska słusznie wychodził z założenia że "rodzina to jest siła" ;-)
 20  
Panie Kraśko nigdy nie był Pan obiektywnym dziennikarzem i krótko mówiąc ''przyszła kryska na matyska''
Pan Ziemiec jakoś nie musi się bać o pracę bo jest obiektywny i nie narzuca nikomu swoich poglądów
 11  
Czy Krasko to ten megaloman, który gadał, że jak papież Jan Paweł II umierał to oglądał w Watykanie TVP1 i Kraśkę ?
 21  
Nie ma ludzi nie zastąpionych. Z pewnością zmiany są potrzebne, a co najmniej rotacja. Dlaczego nie lubią Kraśki? Wystarczy przeczytać przytoczony cytat z jego wypowiedzi. On sam siebie traktuje jak element konklawe, wojny, huraganu i trzęsienia ziemi jednocześnie. Trochę więcej skromności.
 0  
Szanowny panie Kraśko! Do NIEZOBACZENIA W ŻADNEJ TELEWIZJI.
 25  
Wraca do 5-10-15 - pewne info
Felek w spodniach bez szelek 12.01.2016 (10:33:09)
 32  
no i co z tego ?????
 3