Łukasz Szewczyk18.01.2016 (18:49)19 komentarzy

TVP uruchomi informacyjny kanał Poland24

Były poseł PiS Jacek Kurski, od kilku tygodni nowy prezes Telewizji Polskiej, znalazł sposób jak informować świat o tym co dzieje się w Polsce. W ciągu dwóch lat ma powstać nowy kanał dla zagranic - Poland24.
TVP uruchomi informacyjny kanał Poland24
Powstanie nowy kanał informacyjny Poland24 - zapowiada Jacek Kurski, nowy prezes TVP. Po co? Jacek Kurski uważa, że zagraniczne media przedstawiają nieprawdziwe informacje o Polsce. Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, nowy kanał ma właśnie prezentować widzom na całym świecie "wydarzenia polityczne i społeczne z polskiego punktu widzenia".
Nowy kanał ma być odpowiednikiem rosyjskiego Russia Today czy niemieckiego Deutsche Welle. Poland24 ma nadawać w jeżyku angielskim przez całą dobą, a studio stacji będzie znajdowało się w Londynie. Stację będą tworzyć polscy dziennikarze.
Gazeta Wyborcza/Wyborcza.pl

Komentarze (1 - 10 z 19)

W Rosji też jest taki kanał. Który pokazuje "prawdę" reszcie świata o tym co się u nich dzieje.
 22  
A napisaliście o Russia Today teraz doczytałem.

O i w dodatku będzie "nadawać w jeżyku angielskim przez całą dobą"

ten jeżyk to taki z jabłkiem na pleckach.
 18  
Punkt widzenia bedzie z pewnoscia zalezec od punktu siedzenia, czytaj jak Prezes wszystkich prezesow, jedyny nastepca Marszalka bedzie myslal w danej chwili. Zenada i to ma byc oszczednosc. Lepiej kupic blok tematyczny w jakiejs powazanej znanej stacji informacyjnej i tam informowac. Tansze i dotrze do wiekszej ilosci ogladajacych
 5  
A abonament RTV też będą ściągać zagranicą? :)
 8  
@Maq - abonament będą ściągać z londyńczyków, którzy doświadczą prawdziwych wiadomości. Jak nie zapłacą to naczelnik Jaro wypowie wojnę :D
 4  
mnie się to kojarzy z aljazeera :D mam nadzieję, że nie będzie "i will polish my english" heheh
 0  
Wiadomości polityczne w Poland24 rozpoczynać się będą od słów: "Ateist radical leftist-liberal opposition in polish parliament Civic Platform, Polish Peasant Party and .Modern is attacking real polish national government. Other right movement in Sejm Kukiz'15 supports Law & Justice in #GoodChange program on the way to Polish National Interest..." :)
 1  
Haha Jaki konował to on myśli , że za 2 lata będzie piastował to stanowisko ?
 3  
Szewczyk matole on jest kilka dni prezesem a nie tygodni...nie pij tyle.
 8  
Mi by tam Euronews po polsku wystarczył...
 0