Łukasz Szewczyk29.01.2016 (13:26)19

KRRiT o zagrożeniu wolności słowa w mediach publicznych

KRRiT wzywa zarówno polityków rządzącej formacji Prawo i Sprawiedliwość, jak i nowe kierownictwa Polskiego Radia i Telewizji Polskiej do rezygnacji z działań, które mogą na lata zniszczyć niezależność mediów publicznych i wprowadzić standardy niezgodne z etyką dziennikarską

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 19)

Hmm... Nie wiem o jakim zagrożeniu wolności słowa jest cały czas mowa bo przynajmniej póki co, odkąd przeprowadzono zniany w TVP to w mojej ocenie programy informacyjne tej stacji są obiektywniejsze niż za poprzedniej władzy. Każda strona jest traktowana równo a po za tym zaczęto informować o sprawach i wydarzeniach które wcześniej zamiatano pod dywan... Poprostu cały czas trwa nagonka rzeklmych 'obronców demokracji' ktorzy nie moga pogodzić się z wolą większości i nowym DEMOKRATYCZNIE wybranym rządem.
 26  
Krajowa Rado Radiofonii i Telewizji,
wzywam Państwa - jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej - do zachowania powagi. Media publiczne od lat nie sprawowały swej zasadniczej funkcji. Pluralizm TVP i PR był czystą fikcją. Ilu dziennikarzy Telewizji Polskiej można było uznać za konserwatywnych, a ilu za liberalnych? Czy proporcje nie wynosiły ok. 1:10? "Niechlubny" dla Was wyjątek - J. Pospieszalski - swój program, w którym gościł np. wykluczanych społecznie dziennikarzy "Gazety Polskiej", a więc de facto pisowskiego odpowiednika "Gazety Wyborczej", tak chętnie zapraszanej do mediów, musiał prowadzić po nocy w TVP Info. T. Lis - otwarcie wygłaszający swe tezy o PiS - był na TVP2 podczas "prime-time". To były właśnie "media obiektywne". Kolejny przykład pluralizmu wg PO: żenujące materiały J. Dobrosz-Oracz oraz K. Lewickiej w "Wiadomościach". Toż to Goebbels byłby dumny! Trudno się więc dziwić, że tych pieszczoszków już w TVP nie ma. PiS przywraca zatem pluralizm, co Was boli.
Pozdrawiam
 24  
A gdzie krajowa rada byla przez 8 lat?????
 21  
Podlizywała się PO.
 22  
Gdzie była KRRiT jak media przykrywały afery PełO???
 21  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Miło , że ktoś jescze przy władzy umysłowej pozostał w tym kiraju .
 37  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
chłopie wracaj do szkoły na kurs j. polskiego i ortografii !!!
Nic dziwnego że mamy taki parlament po prawej stronie, jak tacy wyborcy jak go wybierali :)
 33  
buahahahaha
Panie Dworak, skończ pan, wstydu sobie oszczędź.
ludzie mają oczy i uszy. Nie pomoże żadne p.... uwierzyć w te bajki może tylko ktoś z IQ na poziomie ameby. Ciężko się rozstać ze stołeczkiem? Ciężko się pożegnać z kasą za nic nierobienie? Panu już dziękujemy. zostanie pan jednak w naszej pamięci za to, co zrobił pan, by dvb-t była syfem jaki jest. Za nieudolność egzekwowania czasu reklam, za głośne reklamy i pi.... bzdetów.
Panie demokrato i zwolenniku pluralizmu... proste pytanie. Ilu jest w KRRiT reprezentantów byłej największej partii opozycyjnej?
 31  
dobrze, że nie wybierali człowieka, wybitnego znawcy ortografii, specjalisty od "bul-u" i "nadzieji" he he he
 30  
Obecny skład KRRiTV :

Jan Dworak (powołany przez Komorowskiego w 2010 roku) - Przewodniczący

Witold Graboś (powołany przez Sejm w 2010 roku) - Zastępca Przewodniczącego

Krzysztof Luft (powołany przez Komorowskiego w 2010 roku) - Członek

Stefan Józef Pastuszka (powołany przez Senat w 2010 roku) - Członek

Sławomir Rogowski (powołany przez Sejm w 2010 roku) - Członek
.........................................
Tyle w temacie tej "zorganizowanej grupy medialnej".
 14