Łukasz Szewczyk01.02.2016 (23:47)14 komentarzy

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku tygodnika Wprost

Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku 2015 tygodnika Wprost. Uroczysta gala odbyła się w poniedziałek wieczorem w warszawskim hotelu Mariott. Uczestniczyło w niej kilkuset gości - przedstawicieli świata polityki, biznesu i kultury.
Wprost - nr 5/2016
Wprost - nr 5/2016
To już 25 (dwudziesty piaty) raz redakcja tygodnika "Wprost" przyznała tę ważną nagrodę. Wybór zawsze budził i będzie budził wiele emocji, bowiem jej laureaci to najczęściej architekci przełomowych zmian na scenie politycznej. Nagrodę Człowieka Roku wręczamy zawsze osobie, która w minionym roku wywarła największy wpływ na życie społeczne, gospodarcze i polityczne Polski i Polaków. Wbrew pozorom, nie jest to wybór ani łatwy, ani oczywisty. Podkreślał, że każdy kraj potrzebuje liderów, którzy mieliby nie tylko zdolność, ale i odwagę troszczenia się zarówno o teraźniejszość, jak i dobro przyszłych pokoleń - mówił podczas gali Michał Maciej Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, wydawca tygodnika Wprost
- Podwójne zwycięstwo wyborcze PiS to przede wszystkim jego zwycięstwo. To znowu, ocena sytuacji, ale nade wszystko niezwykła umiejętność oceny ludzi. To on postawił na Andrzeja Dudę, dzisiejszego prezydenta RP, to on wskazał na Beatę Szydło jako na przyszłą premier Polski. To dzięki niemu Prawu i Sprawiedliwości udała się sztuka, której wcześniej po 1989 roku nie dokonało żadne ugrupowanie polityczne - zdobycie samodzielnej władzy - mówił z kolei Wiesław Jan Wysocki, prezes Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, który w imieniu redakcji laudował laureata. - Obrócić pasmo porażek w sukces polityczny, podnieść się po osobistej tragedii, wznieść się ponad miłość własną i zaufać właściwym ludziom - trzeba do tego umysłu otwartego i woli działania, trzeba ponad sobą postawić cel najważniejszy (...) Trzeba do tego rozumienia autentycznych potrzeb i ambicji społeczeństwa, które wykraczają poza przypisane mu przez innych role. (...) - dodaje.
- Jeżeli dziś wręczamy Jarosławowi Kaczyńskiemu tytuł Człowieka Roku, to nie tylko w uznaniu jego osiągnięć wyborczych, ale z nadzieją na stworzenie tych mocnych ram Polski w przyszłej Europie - podkreślał we wstępniaku do najnowszego wydania tygodnika "Wprost" redaktor naczelny Tomasz Wróblewski. W debacie o nowej roli Polski w Europie podczas gali wzięli udział poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Ryszard Legutko, posłanka i publicystka Joanna Lichocka, oraz redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.

Redakcja "Wprost" wybierała Człowieka Roku już po raz 25. To najstarsza polska tego typu nagroda. Tytuł trafia w ręce osób, które w minionym roku wywarły największy wpływ na życie społeczne, polityczne, gospodarcze w Polsce. Laureata wybiera redakcja tygodnika. Tytułem Człowieka Roku "Wprost" dotychczas zostali uhonorowani (w kolejności chronologicznej): Leszek Balcerowicz, Hanna Suchocka, Aleksander Kwaśniewski, Jacek Kuroń, Lech Wałęsa, Wisława Szymborska, Marian Krzaklewski, Jerzy Buzek (dwukrotnie - 1998 i 2009), Bronisław Geremek, Andrzej Olechowski, Leszek Miller (dwukrotnie - 2001 i 2002), Günter Verheugen, Jan Rokita, Wiktor Juszczenko, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Leo Beenhakker, Donald Tusk (dwukrotnie - 2007 i 2011), Henryka Krzywonos-Strycharska i Justyna Kowalczyk (2010 r.), Bronisław Komorowski, Angela Merkel oraz Karolina i Tomasz Elbanowscy.

Komentarze (1 - 10 z 14)

Jaka piękna okładka! Prawdziwe arcydzieło socrealizmu!
 8  
A czym ten czlowiek zasluzyl? Przeciez on jest tylko prezasem pis-u,partii ktora podzielila i zklocila polski narod!
 6  
Brawo Panie Prezesie! Wreszcie sprawy w kraju zaczynają iść w dobrym kierunku.
 0  
Przecież to Platforma Obłudników skłóciła naród, a teraz pewne szKODniki dalej starają się to kultywować...
 7  
Przecież to Platforma Obłudników skłóciła naród, a teraz pewne szKODniki dalej starają się to kultywować...
Dobrze za 3,5 roku wybory! Zadna wladza nietrwa wiecznie!
 11  
Podobno w przyszlym roku to ojciec Rydzyk otrzyma te nagrode?
 6  
Brawo Panie Prezesie! Wreszcie sprawy w kraju zaczynają iść w dobrym kierunku.
Zmiany w dobrym kierunku:
1. Frankowicze i kredytobiorcy - nowa władza w 3 miesiące doprowadziła do obiżenia ratingów i osłabienia złotego. Kredyty podrożały.

2. Klienci banków - nowa wladza wprowadziła podatki bankowe, obsługa kont idzie w górę, a miało to nie dotknąć klienta.

3. Sklepy - najpierw podatki miały być od hipermarketów, teraz już każdy sklep ma mieć nałożony dodatkowy podatek. Czy tak jak zapewniała nowa ekipa że banki nie przeniosą podatków na klienta, tak samo będą nas nadal zapewniać że sklepy także nie przeniosą?

4. Jakiż to zaszczytny tytuł, człowiek roku za wygrane wybory. Doprawdy wybory wygrało juz wielu i nikt takiego tytułu nie otrzymał :) Czyżby nic bardziej wzniosłego nie było w życiorysie, że trzeba było wymyślić tak kuriozalny powód do nagrody?

5. A jak tam przewoźnicy, którzy od 1 lutego nie mogą przewozić towarów z UE na teren Rosji. Prawi i sprawiedliwi nie dają rady, tylko Rosja wprowadza kolejne embargo?
 2  
ojciec zostanie zastepca prezesa
 8  
A kelnerzy od sowy to co?
 7  
a co on zrobił niby? skoro to szydło jest premierem?
 10