Łukasz Szewczyk09.02.2016 (10:55)19 komentarzy

TVP2: Wraca "Kocham Cię, Polsko". Gospodarzami: Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kammel i Maciej Musiał

Program "Kocham Cię, Polsko" wraca po kilku sezonach przerwy w odświeżonej formie. Będą nowe konkurencje, interaktywne zabawy z udziałem widzów i nowe twarze. W rolę prowadzącej wcieli się Barbara Kurdej-Szatan. Drużyny poprowadzą kapitanowie: Tomasz Kammel i Maciej Musiał.
Kocham Cię, Polsko
"Kocham Cię, Polsko!" to widowisko łączące elementy teleturnieju i show rozrywkowego. Dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), pod wodzą kapitanów, rywalizują między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. Program - w lekkiej, atrakcyjnej formie - propaguje wiedzę dotyczącą historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów.
W roli prowadzącej "Kocham Cię, Polsko" zobaczymy Barbarę Kurdej-Szatan. Drużyny poprowadzą kapitanowie: Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Program zyska nowoczesną formułę, a kluczowe znaczenie będzie miał walor edukacyjny. Obok konkurencji znanych z poprzednich edycji show (takich, jak "urodziny", "kalambury" czy "głuchy telefon") pojawią się też kategorie premierowe: "literatura", "polszczyzna" czy "kto jest kim". Program zyska też walor interaktywny. W trakcie emisji prowadzone będą konkursy w mediach społecznościowych, a komentarze widzów w czasie rzeczywistym pojawiać się będą na ekranie.

"Kocham Cię, Polsko!" oparty został na holenderskim pomyśle "I love my country". Program odnosi sukcesy na całym świecie, emitowany był zarówno w stacjach komercyjnych, jak i publicznych (m.in. w brytyjskiej telewizji BBC1, we włoskiej stacji RAI2).

Premiera już w sobotę 5 marca 2016 roku o godz. 20:05 na antenie TVP2.

Komentarze (1 - 10 z 19)

Szybko się uwinęli z tym...
Nie pasuje mi prowadząca i kapitanowie drużyn :P
 15  
Dlaczego nie piszecie że wiedźma Iwona Kostka nie jest już dyrektorem Czwórki?
 7  
Tomasz Kammel i Maciej Musiał - Przypadek ? gej gej gej....
 9  
Musiał. Serio? Zasoby kadrowe TVP są mizerne
 23  
bez komentarza
 13  
brakuje jeszcze śpiewających fortepianów...
 14  
Skąd się tacy biorą?
Wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych...
 17  
PARSZYWA ŻMIJA KOSTKA NIE JEST JUŻ DYREKTOREM CZWÓRKI ALE MUSIAŁA DOBRZE NAKŁAMAĆ BO ZOSTAŁA DYREKTOREM PROMOCJI POLSKIEGO RADIA POMIMO KOMPLETNEGO BRAKU WYKSZTAŁCENIA W TYM KIERUNKU
 6  
Musiał. Serio? Zasoby kadrowe TVP są mizerne
I dlatego... Musiał ;)
 1  
Szkoda, ze Szymona Majewskiego nie zatrudnili.
 2