Łukasz Szewczyk12.10.2006 (18:20)6 komentarzy

NSport już nadaje

W pierwszym dniu oficjalnego startu telewizji nowej generacji "N", punktulanie o godzinie 16.00 wystartował długo zapowiadany sportowy kanał ITI Neovision nadający w formacie HD - nsport. Co czeka widzów w najbliższych dniach?
Kanał nsport rozpoczął nadawanie serwisem informacyjnym, który poprowadził Piotr Karpiński. W pierwszym dniu nadawania nsport na widzów czeka także: "Fotoreporter" - magazyn Macieja Szczęsnego oraz "Klub TV" - magazyn poświęcony klubom występującym w pierwszej lidze.
Kolejne nowości pierwszego dnia nadawania to o 20 "N magazyn", którym Piotr Salak podsumuje sportowe wydarzenia dnia. O 23 magazyn "Polowanie" prowadzony przez Michała Pola, którym gościł będzie Pawła Nastulę.

-Jesteśmy dumni, że pierwszym polskim kanałem nadającym w jakości HD, który rozpoczyna działalność w Polsce jest właśnie nsport. Naszym celem jest stworzenie dla polskich kibiców miejsca, które będzie miało za kilka lat równie istotną pozycję na rynku kanałów sportowych - jaką dziś ma TVN24 na rynku telewizyjnej informacji i publicystyki - powiedział szef kanału nsport Grzegorz Płaza.

Kanał będzie miał informacyjno-publicystyczną formułę wzorowaną na rozwiązaniach pierwszej informacyjnej telewizji TVN24. Wsród autorów programów znalazły się takie nazwiska jak m.in. Maciej Szczęsny, Michał Pol, Krzysztof Wyrzykowski, Tomasz Wolfke, Grzegorz Kalinowski czy Piotr Salak. Program emitowany jest z najnowocześniejszego telewizyjnego studia w Europie.

Począwszy od najbliższych meczy w nsport będzie można oglądać rozgrywki Ligi Mistrzów. I tak 17 października 2006 roku od 20 transmisja spotkania Celtic Glasgow - Benfica Lizbona, o 0.40 retransmisja Manchester United - FC Kopenhaga. Dzień później (18 października 2006 roku) o 20 spotkanie Chelsea Londyn - FC Barcelona, o 0.40 retransmisja Sporting Lizbona - Bayern Monachium.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Ile % programów będzie w HD?
 0  
Czy ten program będzie dostępny na cyfrowym polsacie???
 0  
czy "n" bedzie odbieralo za granica kraju np. we wloszech
 0  
A NHL będzie pokazywane???
 0