Łukasz Szewczyk24.02.2016 (17:11)13 komentarzy

Orange Sport zmieni się w FOX Sports?

Wiele wskazuje na to, że wkrótce polskich telewidzów czeka kolejne zamieszanie na sportowym rynku telewizyjnym. Kanał Orange Sport może zmienić właściciela, który będzie poważnym graczem w walce o telewizyjne prawa.
Studio Orange sport
O sprzedaży Orange Sport mówi się od dawna. Rok temu blisko przejęcia stacji była spółka RMVC, kontrolowana przez Romana Młodkowskiego, który przez wiele lat był szefem TVN CNBC. Ostatecznie do transakcji nie doszło. Mimo to kanał wciąż nadaje, ale ramówka stacji nie jest w ogóle wzbogacana o nowe treści.
Niewykluczone, że wkrótce kanał może zyskać nowego inwestora. "Do pytających o to, co będzie dalej z Orange sport: przyszłość wydaje się być kolorowa, ale już raczej nie pomarańczowa" - napisał kilka dni temu na Twitterze Jacek Adamczyk współpracujący z Orange Sport. Według informacji portalu SportoweFakty.pl, kanał Orange Sport chce przejąć amerykański koncern FOX, nadawca m.in. popularnego FOX Sports.

Warto przypomnieć, że o pojawieniu się FOX Sports w Polsce mówi się od dawna. Zimą 2013 roku FOX Sports przeprowadził dla Polski kilka transmisji z koszykarskiej Euroligi, które można było oglądać na antenie kanału FOX oraz w internecie. Polskie media informowały także, że FOX miał brać udział w ostatnim przetargu na ostatnie prawa do Ekstraklasy. Chociaż nie wiadomo czy była to prawda.

Warto zauważyć, że kanał Orange Sport ma bardzo szeroki zasięg na satelicie i w kablu. Przejęcie stacji pozwoliłoby FOX Sport na dotarcie do szerokiej widowni od pierwszego dnia nadawania.

Na razie spółki nie komentują tych informacji. Pojawienie się amerykańskiego gracza z dużymi pieniędzmi może spowodować kolejne zamieszanie na rynku telewizyjnych praw sportowych. Przypomnijmy, że od sierpnia 2015 roku w Polsce swoje kanały nadaje Grupa Eleven Sports Network, która w ciągu kilku miesięcy zdążyła przejąć kilka praw sportowych znanych do tej pory z oferty Canal+ (liga hiszpańska, włoska, francuska), a ostatnio także z oferty Polsatu (Formuła 1). Dodatkowo Eleven Sport zapowiada, że wciąż planuje wzbogacać swoją ofertę praw sportowych. Inwestycje w sport zapowiada także Eurosport.
SportoweFakty.pl/wł

Komentarze (1 - 10 z 13)

coś czuję że niedługo wszystkie sportowe tv będą mieć te same sporty na żywo , skoro każdy coś gada o przejęciu :-D
 8  
Amerykański czy australijski? Fox sports należy co prawda do amerykańskiego koncernu 21st Century Fox ale ten jest przecież częścią australijskiego News Corporation którego właścicielem jest Rupert Murdoch.
 11  
Rozdrobnienie na rynku praw sportowych nie wróży nic dobrego dla abonenta ,bo każdy z nich będzie chciał zarobić za niekompletne prawa.(przykład nc+)
 19  
cztery abonamenty i golf, regaty, szachy co jakiś czas przerywane meczem,
o tej samej porze jak z filmami i reklamami, jak nie ma dobrego kina to na wszystkich kanałach jak hity to na wszystkich
 4  
Lepiej FX dac nie sportowy tylko kanał rozrywkowy dla mezczyzn sport serialei i reality
 2  
Gdyby to był FOX to nareszcie pojawiłaby się szansa aby uświadczyć w polskiej tv rozgrywki najlepszej hokejowej ligi świata NHL. To na początek. W dalszej kolejce jest UFC, boks zawodowy a w przyszłości Formuła 1 i dalsze rozgrywki w tym i piłkarskie.
 11  
Rozdrobnienie na rynku praw sportowych nie wróży nic dobrego dla abonenta ,bo każdy z nich będzie chciał zarobić za niekompletne prawa.(przykład nc+)
masz rację, ale nie każdy to rozumie
 10  
Chyba zrezygnuje z oglądania telewizji. Jak dojdzie jeszcze obowiązkowa ściepa na TVPis ukryta w prądzie (tzw. abonament zostanie a wykryją że nie płacę) to zbankrutuję.
 2  
no fajnie tylko pytanie czy w ogóle jakby to przejęli to kanał byłby po Polsku czy Angielsku bo FOX to Amerykanska marka
i ciekawe czy tylko na jednym kanale by sie skończyło bo przecież jesli sie nie myle Fox ma chyba 5 kanałów sportowych
 6  
Byłby po polsku. Fox Sports już nadaje w paru krajach europejskich i nadaje w rodzimych językach z resztą prawa do transmisji też w każdym kraju są inne. Przypomnę że Fox Sports już debiutowało w Polsce w internecie. Strona istnieje do dziś : foxtv . pl / sports
 6