Łukasz Szewczyk25.02.2016 (20:07)3 komentarze

"Most nad Sundem III" i "Wallander IV" w Ale kino+

Duża dawka kryminału czeka widzów telewizji Ale kino+. W marcu stacja rozpocznie emisję trzeciego sezonu duńsko-szwedzkiego serialu "Most nad Sundem" oraz czwartego sezonu brytyjskiego "Wallandera" z Kennethem Branagh w roli tytułowej. Ale kino+ pokaże serial premierowo w Polsce.
"Most nad Sundem III" / Fot. materiały prasowe
"Most nad Sundem III" / Fot. materiały prasowe
Widzowie Ale kino+ pokochali Sagę Noren i Martina Rhode - detektywów z serialu "Most nad Sundem". Ale kino+, które pokazywało premierowo w Polsce sezon pierwszy i drugi, zaprasza na premierę kolejnej odsłony serialu. Jego akcja rozgrywa się rok po ostatnich wydarzeniach, w wyniku których Martin Rhode trafił do więzienia. Saga nadal pracuje na posterunku policji w Malmo. Tęskni za Martinem, mimo, że to ona przyczyniła się do jego aresztowania. Tymczasem czeka ją zawiłe i mroczne dochodzenie, które będzie prowadziła z nowym detektywem przysłanym z Danii, Henrikiem Sabroe. W pustym lofcie w Malmo zostaje znalezione ciało duńskiej aktywistki zajmującej się problematyką gender. Wkrótce morderca uderza ponownie, a policja zdaje sobie sprawę z tego, że tropi seryjnego mordercę. Równolegle Saga zmaga się z demonami przeszłości. Nachodzi ją matka, z którą przed laty Saga zerwała wszelkie kontakty. Własne tajemnice skrywa też Henrik Sabroe. Premiera: niedziele, od 6 marca, godz. 20:10. Po raz pierwszy w telewizji, tylko w Ale kino+.
"Wallander IV" / Fot. materiały prasowe
"Wallander IV" / Fot. materiały prasowe
W marcu widzowie Ale kino+ obejrzą też trzy najnowsze ekranizacje przygód detektywa Kurta Wallandera - bohatera stworzonego przez szwedzkiego pisarza, Henninga Mankella. W brytyjskim serialu w postać tę wcielił się Kenneth Branagh, który za swoją rolę otrzymał m.in. nagrodę BAFTA oraz nominacje do Złotego Globu i Nagrody Emmy. Na sezon czwarty składają się adaptacje powieści: "Biała lwica", "Ręka" (tytuł filmu: "Lekcja miłości") oraz "Niespokojny człowiek". Premiera: piątki od 11 marca, o 20:10. Po raz pierwszy w telewizji, tylko w Ale kino+.

Komentarze (1 - 3 z 3)

bardzo dobry serial. Dość specyficzny, bo wiadomo skandynawski, ale szczerze polecam.
 4  
Most nad Sundem cz.3 oczywiście
 3