Łukasz Szewczyk18.03.2016 (18:29)8 komentarzy

Wieczór z kinem science fiction w Ale kino+

Z okazji 10. rocznicy śmierci Stanisława Lema kanał Ale kino+ przygotował dla swoich widzów wieczór z kinem science fiction. W programie m.in. polska premiera dokumentu "Wizyta" oraz thriller science fiction "Ostatnie dni na Marsie".
"Ostatnie dnia na Marsie"
Twórczość Stanisława Lema nie tylko wyznaczyła nowe kierunki w rozwoju powieści science fiction, ale również dostarczyła obszernego materiału filmowcom. Samotność człowieka we Wszechświecie, podróże kosmiczne, odkrycia naukowe, rozwój cywilizacji i techniki - to tylko niektóre zagadnienia, które rozpalały wyobraźnię czytelników prozy Lema, niezwykle intelektualnej, wypełnionej filozofią, ale też przesiąkniętą groteską i oryginalnym poczuciem humoru. O jego twórczości i jej bogatym znaczeniu dla filmowców opowiedzą w magazynie "Kino Mówi Extra" Max Cegielski oraz jego goście, Wojciech Zemek i Wojciech Orliński.
Czy uda nam się nawiązać kontakt z inteligentnymi, pozaziemskimi formami życia? Co mielibyśmy im do powiedzenia i zaoferowania? Jak przebiegłoby to niecodzienne spotkanie, o którym ludzkość marzy od ponad wieku? Czy w ogóle jesteśmy na nie gotowi? Na te pytania próbuje odpowiedzieć dokument "Wizyta" (29 marca, godz. 20.10), otwierający w Ale kino+ wieczór science fiction. Jego reżyser, Michael Madsen, przedstawia potencjalny scenariusz wydarzeń. Mimo, że jest to tylko twórcza wizja, nakręca ją opierając się m.in. o wizytę w OOSA, czyli Biurze Unii Europejskiej do Spraw Kontaktu z Obcymi Cywilizacjami. To tutaj naukowcy z różnych dziedzin opracowują procedury kontaktu z inteligentnymi istotami pozaziemskimi. Widz dowie się, jak mogłoby wyglądać to spotkanie: jakie pojawiłyby się problemy, oraz pytania natury naukowej, etycznej, egzystencjalnej i filozoficznej. Czy uda się je rozwiązać? Jak zachowamy się wobec Obcych? Jak zmieniłoby to bieg ludzkości? Film był prezentowany m.in. na ubiegłorocznym festiwalu Sundance w konkursie na najlepszy zagraniczny film dokumentalny. Polska premiera telewizyjna tylko w Ale kino+.

Czy życie na Marsie istnieje? Dowiedzą się tego bohaterowie filmu "Ostatnie dnia na Marsie" (29 marca, godz. 22:05) z Lievem Schreiberem - aktorem, którego można również oglądać w kinach w oscarowym "Spotlight". Dobiega końca pierwsza w historii misja załogowa na Marsa. Jeden z członków ekspedycji, Marco (Goran Kostić) jest przekonany, że odkrył dowody na bakteryjne formy życia na Czerwonej Planecie. To znalezisko całkowicie zmieni świat nauki i spojrzenie człowieka na Kosmos. Dlatego Marco w tajemnicy przed resztą załogi postanawia pobrać próbki materiału skalnego. Niestety, dochodzi do wypadku, a Marco wpada w głęboką szczelinę. Gdy wkrótce znika kolejny członek wyprawy, reszta podejrzewa, że na Marsie żyją o wiele bardziej rozwinięte istoty niż bakterie...

Komentarze (1 - 8 z 8)

Ale kiedy ten wieczór???????
 2  
Jest napisane z okazji 10 rocznicy a niw w 10 rocznicę...
 2  
Oo dzisiaj już są terminy. Ale chyba nie wiczór tylko weczory z kinem sci-fi.
 0  
"Ostatnie dnia na Marsie" ten film leciał rok temu na C+.. A jako,że ale kino jest rodzimym programem, to jest to kolejny kanał na którym wciska się ludziom to co już było... żenada!
 0  
@JohnyB. Żenada to twoje myślenie. Nie wszyscy mają Canal+ . Pomyślałeś trochę, czy tylko myślisz o własnym dupsku?
 0  
myślę tylko o własnym dupsku :) bo niby dlaczego ja mam tracić? w imię czego?
 1  
ciąg dalszy:
mnie ta banda cwaniaków zabrała ligę włoską,francuską i hiszpańską w zamian dali golfa ,regaty i jeździectwo... Dodatkowo nowa formuła C+ nie bardzo mi odpowiada, ponieważ przede wszystkim interesuje mnie dobry film, którego teraz jest jak na lekarstwo.. Do tego masa powtórek,które jak widać później lecą na ale kino.. żenada i cwaniactwo!!

mam nadzieję,że to uzasadnienie jest satysfakcjonujące ;]
 0  
Kazdy tv ma wylacznik. Wylacz Canal÷, nie plac im. Niech wszyscy tak zrobia. Era Canal÷ juz sie skonczyla. Chca dalej funkcjonowac i zarabiac niech wymysla cos innego i zacheca klientow. Nie ma innej mozliwosci.
 0