Łukasz Szewczyk20.04.2016 (11:46)12 komentarzy

Nowe seriale tureckie w TVP1

Telewizyjna Jedynka wprowadza do swojej ramówki nowe seriale tureckie. W godzinach popołudniowych widzowie TVP1 będą mogli oglądać takie produkcje jak "Grzech Fatmagul" oraz "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem"
20 kwietnia o godz. 14.00 na antenie TV zadebiutuje "Grzech Fatmagul". Jest to adaptacja powieści Vedata Turkali. Młoda i piękna Fatmagül mieszka z bratem i bratową w Cesme, nadmorskiej miejscowości w zachodniej Turcji. Wkrótce ma się odbyć jej ślub z Mustafą, miejscowym rybakiem, którego kocha od dziecka. Dziewczyna z radością oczekuje dnia, w którym zamieszka z ukochanym mężczyzną we własnym domu, z dala od bratowej. Niestety, tragiczne wydarzenie pokrzyżuje te plany i odmieni na zawsze jej życie. Pewnego dnia Fatmagül zostaje brutalnie zgwałcona przez czterech młodych mężczyzn odurzonych alkoholem i narkotykami. W oczach miejscowej społeczności staje się pohańbiona. Zrozpaczony i wściekły Mustafa odtrąca ją i żyje wyłącznie pragnieniem zemsty. Trzej gwałciciele pochodzą z bogatych i wpływowych rodzin, które zrobią wszystko, by sprawę zatuszować. Czwarty, prosty miejscowy chłopak, zostaje wyznaczony do roli kozła ofiarnego...
Z kolei 25 kwietnia o godz. 15.50 TVP1 rozpocznie emisję serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem". Jest to kolejna superprodukcja twórców "Wspaniałego stulecia", które cieszyło się wśród polskich widzów dużym zainteresowaniem - od początku br. serial oglądało średnio ponad 2,3 mln widzów (udziały 25%). Serial opowiada o życiu kobiety, która w historii Imperium Osmańskiego odegrała nie mniejszą rolę, niż znana ze "Wspaniałego Stulecia" sułtanka Hurrem (Roksolana). Mowa o Mahpeyker Kosem Valide Sultan Aliyyetü' - San Hazretleri - znanej również jako Mahpeyker Sultan lub Kösem (1589 - 1651). Piękna Greczynka imieniem Anastazja, sprzedana w wieku 15 lat do haremu sułtana Ahmeda I, w krótkim czasie została ulubioną nałożnicą, a potem żoną władcy i wywierała ogromny wpływ na politykę państwa osmańskiego. Dwa razy została regentką, najpierw swojego syna, a później wnuka. Była bardzo wybitną postacią podczas tzw. Sułtanatu kobiet

Komentarze (1 - 10 z 12)

i za to mam płacić abonament ??????????????????????????
 14  
Rozpaczliwa walka o ogladalnosc :)
 11  
Nie ma to jak #dobrazmiana w ramówce TVP :D
 9  
Trochę żenujący zalew tureckich produkcji.
 10  
Ciemny lud to kupi.....he,he,he J.K
 6  
Rozumiem fenomen "Wspaniałego Stulecia". Barwne stroje, poruszające historie w pięknym opakowaniu zapodane,orient,seks,przemoc,intrygi,sceny batalistyczne. To się musi sprzedać. Natomiast serwowanie seriali współczesnych w hurtowej ilości musi nudzić,irytować i pokazywać beznadziejny poziom własnych produkcji jak i bezmyślność sterników tvp.
 7  
Islamska TV w Polskiej TV No bez JaJ ;) TVP Propaguje muzułmanizm ??
 6  
Hmm, tzw. "dobra zmiana".

Potem będą perełki kina Pakistańskiego i Wielkie Dzieła Kina Bangladeszu. A w międzyczasie wywiady i felietony o Jedynym Wielkim Wodzu Narodu, Zbawcy Kraju Jarku K.

A, no i oczywiście co najmniej 2 razy dziennie coś w temacie Wielkiej Narodowej Najtragiczniejszej w Dziejach Świata Katastrofo-Zamachu Smoleńskiego.

A to wszystko za pieniądze "ciemnego ludu" który czy ogląda czy nie ma płacić i już.
By żyło się lepiej. Jarkowi, kotu i Rydzowi Pieniężnemu z Torunia.
 0  
Turcy ładnie się rozwijają, a PL brak kasy na dobre seriale. Już dawno powinien powstać serial o naszych władcach od Mieszka I w górę. Super by był serial o dziejach Polski. Te walki i saga Jagiellonów super sprawa. A tak to będziemy póki co tureckie historie oglądać.
 6  
Czy są jakieś Etiopskie seriale, może będą lepsze. Brawo TVP, brawo!
 3