Łukasz Szewczyk29.05.2016 (8:13)14 komentarzy

Polsat SuperHit Festiwal 2016: Sarsa z Radiowym Przebojem Roku

Podczas drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2016 zaprezentowano piosenki, które rządziły na playlistach polskich rozgłośni radiowych. Radiowym Przebojem Roku okazał się utwór "Naucz mnie" w wykonaniu Sarsy.
Drugi z sobotnich koncertów "Radiowy Przebój Roku" zgromadził wykonawców największych hitów granych w minionym roku przez polskie rozgłośnie radiowe. W Operze Leśnej wystąpili m.in. Sarsa w hicie "Naucz mnie", Margaret z utworem "Heartbeat", Natalia Nykiel z piosenką "Bądź duży", zespół Enej i ich "Zbudujemy dom", LemON z "Jutrem", zespół IRA z utworem "Wybacz", Grzegorz Hyży i jego "Pusty dom" z płyty "Z całych sił" Grzegorz Hyży&Tabb, Kasia Popowska z przebojem "Lecę tam", chór Sound' n' Grace z piosenką "Na pewno", a Antek Smykiewicz zaśpiewał razem z publicznością swój hit "Pomimo burz".
W sumie w koncercie usłyszeliśmy niemal 20 radiowych hitów, a specjalną nagrodę czytelników dziennika Fakt za hit "Heartbeat" odebrała Margaret. Wśród trzech najpopularniejszych radiowych przebojów ubiegłego roku znaleźli się zespół Video i ich piosenka "Wszystko jedno". Drugie miejsce zajął chór Sound 'N Grace ich hitowy "Dach", a najczęściej odtwarzanym utworem była piosenka "Naucz mnie" Sarsy.

Podczas dwóch, muzycznych dni Polsat SuperHit Festiwal 2016 nie zabrakło także innych nagród. W pierwszym dniu koncertu Bursztynowym Słowikiem w finale pełnego przebojów koncertu, nagrodzeni zostali obchodzący jubileusz 35 - lecia muzycy Lady Pank. Grzegorz Markowski z zespołu Perfect otrzymał z rąk prezesa ZPAV Andrzeja Puczyńskiego specjalną nagrodę z podziękowaniami za genialną muzykę, którą tworzą od lat. Podczas drugiego dnia festiwalu Zbigniew Wodecki otrzymał m.in. Bursztynowego Słowika oraz platynową TeleKamerę Tele Tygodnia "za muzyką, która sprawia, że świat staje się piękniejszy". Z kolei Ania Wyszkoni odebrała specjalną nagrodę od radia RMF FM

Komentarze (1 - 10 z 14)

Pomidorowa przebojem roku! No bez jaj!
 18  
Wczorajszy koncert radiowych przebojów pokazał, że większość tych jednosezonowych gwiazdeczek, których kiepskie piosenki puszczane są do obrzydzenia w komercyjnych stacjach nie potrafi śpiewać na żywo (Margaret, wokalista zespołu Loka, Sarsa) albo żeby zwrócić na siebie uwagę muszą świecić gołym tyłkiem (niejaka Natalia Nykiel).
 20  
Polska muzyka pop zeszła na psy już dawno temu. Wynaturzone dźwięki, skrzeczące i piskliwe głosiki. No i katowanie tymi "przebojami" non stop w ZET-ce oraz RMF FM. A te dwie stacje to około 40 % całego rynku 'słuchalności" stacji radiowych w Polsce.
 19  
Fajny festiwal, umilił wieczór i nieudanego grilla którego zepsuła paskudna pogoda ;) Także była mini impreza z polsatem :D
 7  
Kolejne polsatowskie DNO !
 8  
Niedzielne kabarety ... przerywały blok reklamowy, który trwał chyba ze 2 godziny.
Skecze kabaretów stare - zero nowości! Podczas występu Piaseckiego widownia patrzyła z politowaniem jak on się męczył i usiłował być śmieszny, ale niestety nikt wcześniej mu nie powiedział, że to co mówi nie jest śmieszne a raczej żałosne. Podobnie Kryszak - zero śmieszności. 4 godziny reklam przeplatane nędznymi skeczami - słabiutko.
 6  
Dokładnie, fodos, burze sprawiły, że Polsat uratował weekend. Jakby nie pokazywali festiwalu, to naprawdę nie byłoby co robić. A co do oceniania umiejętności piosenkarzy - ciekawe jak Wy byście wypadli. Moim zdaniem te gwiazdy nie, przypadkiem są gwiazdami.
 5  
Trzeba było poczytać książkę. A może dla ciebie to za trudne bo trzeba myśleć.
Kierownik baru mlecznego 30.05.2016 (12:48:50)
 3  
Jeśli chodzi o poziom muzyczny - każdy słucha to co lubi, więc krytykowanie poziomu muzycznego trochę nie na miejscu. Polsat poszedł za "rynkiem" i zaprosił popularnych wykonawców, to, że nie wszystkim pasują jest oczywiste. Myślę jednak, że większość widzów - podobnie jak ja - była z festiwalu zadowolona.
Cóż każdy ma swoje preferencje muzyczne i trzeba to uszanować.
 2  
Akurat nie do końca mój styl muzyczny, ale festiwal bardzo fajnie polsatowi wyszedł. Przyjemnie się go oglądało.
 8