Łukasz Szewczyk16.06.2016 (12:35)22 komentarze

Jurek Owsiak wraca do radia. Od lipca w Antyradiu

Jerzy Owsiak, który w geście protestu odszedł niedawno z radiowej Trójki, wraca do radia. Od lipca 2016 roku rozpocznie współpracę z Antyradiem. Stacja od lat jest jednym z głównych partnerów medialnych festiwalu Przystanek Woodstock.
Jestem dumny, że będę mógł tworzyć swoją audycję w tak bliskim mi muzycznie i klimatycznie radiu. Mam gigantyczny zapał i masę pomysłów, a przede wszystkim potężną bibliotekę muzyki z oklaskami ze wszystkich edycji Przystanków Woodstock. Satysfakcji dodaje fakt, że będę mógł ją prezentować w większym niż do tej pory przedziale czasowym, dzięki temu nie zabraknie też przestrzeni na aktywność i kontakt ze słuchaczami, bo to przecież oni są w radiowej twórczości najważniejsi - stwierdził Jerzy Owsiak komentując fakt rozpoczęcia współpracy z Antyradiem
Audycji Jurka Owsiaka w Antyradiu będzie można słuchać w największych miastach w Polsce w tym: Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Rzeszowie i aglomeracji śląskiej, a także w całym kraju oraz poza jego granicami za pośrednictwem playera internetowego i aplikacji na urządzenia mobilne.

Obecnie redakcja Antyradia dopracowuje z Jerzym Owsiakiem szczegóły nowego programu. Najważniejszym elementem audycji będzie muzyka zarejestrowana na Przystanku Woodstock oraz informacje związane z działalnością Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to więc kolejny przykład tego, jak można łączyć obecność na komercyjnym rynku medialnym z wykonywaniem zadań zwyczajowo określanych misją publiczną.

- Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od długiego czasu są związani z Antyradiem. Nadajemy na tych samych falach. Obecność Jurka na antenie to doskonała informacja dla wszystkich Jego fanów oraz miłośników rock&rolla - najlepszej muzyki na świecie i jej pozytywnej filozofii. Będzie się działo. Szczegóły wkrótce - powiedział Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Antyradia.

Głos Jurka Owsiaka zabrzmi na antenie Antyradia już w lipcu.

Jurek Owsiak / fot. Łukasz Widziszowski
Jurek Owsiak / fot. Łukasz Widziszowski
Jerzy Owsiak to dziennikarz radiowy i telewizyjny. Swoją radiową twórczość rozpoczął w końcu lat 80-tych na antenie legendarnej Rozgłośni Harcerskiej. Następnie prowadził radiowy program "Brum" (w latach 1991 - 1994) na falach Programu III Polskiego Radia. Audycja ta w latach 1994-1999 zmieniła nazwę na "Się kręci". Jerzy Owsiak był także autorem programu "Kręcioła", nadawana przez Program Pierwszy Polskiego Radia. Był także autorem kilku wydań autorskich audycji na falach radia RMF FM. W roku 2007, po kilkuletniej przerwie, powrócił do radia. 4 lutego na antenie radia WAWA Jurek zainaugurował Dźwiękoszczelny Magazyn Jurka Owsiaka. Następnie audycję o tej samej nazwie prowadził w Radiu Eska Rock. Od stycznia 2012 roku Jerzy Owsiak znów pojawił się na falach radiowej Trójki, reaktywując legendarny program "Się kręci". Po 226 audycjach, w czerwcu 2016 roku, Jerzy Owsiak zakończył współpracę z nową dyrekcją Programu III Polskiego Radia, reagując w ten sposób na zmiany programowe i personalne jakie w ostatnich tygodniach dotknęły redakcję Trójki.

Komentarze (1 - 10 z 22)

"Będzie to więc kolejny przykład tego, jak można łączyć obecność na komercyjnym rynku medialnym z wykonywaniem zadań zwyczajowo określanych misją publiczną." Chodzi o promowanie tarzania się w błocie?
 19  
I tak to niektórzy dziennikarze pod przykrywką protestu przeciwko zarządowi mediów publicznych omijają zakaz pracy u konkurencji po odejściu ze stacji macierzystej, działając na jej niekorzyść.
 11  
czy będzie miał możliwość łażenia po stole bo to chyba go ciągnie do radia...DUŻY STÓŁ
 9  
Owsiak ma tyle wspólnego z Matką Teresą z Kalkuty co nic
to cwaniak, manipulant i oszust robiący KASĘ na naiwniakach....
najlepiej NIECH OWSIAK zrobi sobie SWÓJ WŁASNY SZPITAL I NIECH TAM SIĘ LECZĄ abonamentowcy z JEGO Z PUSZEK puszek... jego zbiórki to tyko mały promil tego co potrzeba...
 18  
cholera to moje ulubione radio do tej pory, choć strasznie sie oststnio zakodowało,
co do Jurka to czapki z głów, mam spory dług odnosnie jego działalnosci,
sprzęt WOŚP uratowal zycie mojego synka, ale jego gadki radiowe są
denne jak kilo mułu,
 10  
czemu ten cwaniak jeszcze nie siedzi ?
 9  
Drodzy kris850, Aneta M, w szczególności Dronna, POgromca debili - czy moglibyście podać konkretne informacje co wy zrobiliście dla innych ludzi. Bardzo proszę o konkrety: liczby, daty, lokalizacje, cyfry...
Pochwalcie się !!! Nie ukrywajcie swoich zasług :) Też ludzie będą was podziwiać !!! No, śmiało....
 2  
Jak ty głupi jesteś ale naiwny i latwowierny.owsiak to manipulant i cwaniak, gdyby Owsiak zbierał kasę i był, pokorny to by było ok, a ten koleś robi BIZNESS powtórzę MEGA BIZNES na całej tej fundacji! A KONTROWERSJI JEST CO NIE MIARA...I TO CHWILE,
 8  
A NO I ZAROZUMIALY JURAS ZADNEJ Z NICHNIE WYKASNIL
 8  
I jakała bedzie sie lansował z Kijowskim.
 7