Łukasz Szewczyk30.06.2016 (23:54)3 komentarze

Facebook zaprezentował nowe rozszerzenia do przeglądarki Chrome

Facebook zaprezentował kilka nowych narzędzi ułatwiających ludziom dzielenie się, zapisywanie i angażowanie w treści na platformie. Użytkownicy przeglądarki Chrome mogą teraz zapisywać i dzielić się treściami znalezionymi na stronach internetowych za pomocą jednego kliknięcia.
Mobile buttons example
Nowe przyciski w przeglądarce Chrome:
Zapisz na Facebooku - przycisk, który umożliwia łatwe zapisanie interesujących treści do obejrzenia później - bez względu na to, czy chodzi o artykuł do przeczytania, wideo do obejrzenia czy produkt do kupna. Użytkownicy mogą wrócić do zapisanych treści o dowolnej porze i na każdym urządzeniu, przechodząc do prywatnej, wydzielonej zakładki na Facebooku. Każdego miesiąca ponad 300 milionów ludzi używa na Facebooku opcji "Zapisz" - teraz będą mogli skorzystać z tej opcji w przeglądarce Chrome.
Udostępnij na Facebooku - przycisk jeszcze bardziej ułatwiający dzielenie się treściami na Facebooku, w Grupach i Messengerze.

Obydwa przyciski można bezpłatnie pobrać z Chrome Web Store.

Zmiany obejmują także nowy wygląd przycisku "Lubię to" oraz pozostałych. Na przycisku "Lubię to" pojawiła się ikona uniesionego kciuka, zastępując literę "f" z logo Facebooka. Z przeprowadzonych przez Facebook badań wynika, że wersja z uniesionym kciukiem wpływa na 6-proc wzrost zaangażowania. Przy okazji odświeżono projekty wszystkich przycisków (Udostępnij, Wyślij, Obserwuj, Poleć, Zapisz) w taki sposób, aby zachowywały spójność stylistyczną. Również liczniki polubień oraz udostępnień zostały połączone z odpowiednimi przyciskami.

Integracja Instant Articles: w ciągu najbliższych tygodni, wydawcy Instant Articles będą mogli dodać pod artykułami przyciski umożliwiające ich polubienie, skomentowanie oraz udostępnienie. Liczniki polubień i udostępnień będą zliczać interakcje ze wszystkich przycisków w obrębie artykułu. W przypadku skorzystania z wtyczki Comments Plugin, wszystkie komentarze będą widoczne zarówno pod Instant Articles, jak i na stronie wydawcy.

Komentarze (1 - 3 z 3)

żydowskie gówno
 2  
Is the Best!
 0  
Czego ty chcesz?
 0