Łukasz Szewczyk15.07.2016 (13:05)1 komentarz

Powstaje silny gracz płatności online. Integracja Dotpay i eCard

Dotpay i eCard, agenci rozliczeniowi specjalizujący się w płatnościach elektronicznych online, łączą siły. Podmiot powstający w wyniku integracji obu spółek ma ambicję zająć pozycję lidera w zakresie usług płatniczych dla sektora eCommerce w Polsce.
Potencjał biznesowy firmy powstałej w wyniku integracji wyznaczają obecne pozycje łączących się spółek - eCard jest wiceliderem rynku w zakresie obsługi transakcji kartowych dla eCommerce, a Dotpay to dynamicznie rozwijający się agent rozliczeniowy na polskim rynku specjalizujący się w szybkich przelewach dla e-commerce.
- Jesteśmy świadkami wielkich zmian - w kwestii sposoby zakupów dokonywanych przez klientów, tego co sprzedają merchanci i usług, jakie oferują współczesne instytucje finansowe. Dzisiejsze połączenie jest odpowiedzią na wyzwania, które stają przed całą branżą FinTech. Chcemy być jednym z liderów procesu zmian i wykorzystać nasze najlepsze zasoby w drodze do tego celu - mówi Przemysław Lech Figarski, Wiceprezes Zarządu Dotpay i eCard, nadzorujący w obu spółkach proces połączenia.

Oferty łączących się spółek są komplementarne, dzięki czemu w wyniku integracji powstanie uniwersalna platforma oferująca pełną paletę usług płatniczych dla branży eCommerce. Obejmie ona m.in.: transakcje kartowe, przelewy elektroniczne oraz płatności mobilne. W perspektywie planowane jest również dodanie szeregu nowych produktów i usług takich jak kredytowanie zakupów, narzędzia do analizy zachowań konsumentów na podstawie Big Data, jak i nowoczesne rozwiązania płatniczo-logistyczne.

- Od strony prawnej firmą przejmującą będzie eCard, natomiast obie łączące się firmy będą traktowane w procesie integracji równorzędnie, tak, aby w maksymalny sposób skorzystać z wiedzy i kompetencji ich pracowników oraz aby stworzyć platformę bazującą na największych atutach istniejących spółek - mówi Cezary Smorszczewski, Prezes Private Equity Managers.

Zakończenie integracji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Obie spółki pozostaną odrębnymi bytami prawnymi.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Na razie to liderem chyba jest PAYU... :P
 2